Skocz do zawartości

Ciągłe grzanie z nawiewów pomimo sprawnego elektrozaworu


kosu02

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam problem z BMW E46 320d 150km (m47n). Ciągle grzeje z nawiewów. Początkowo myślałem, że tylko na nogi I szybę, więc kierując się radami wymieniłem elektrozawór z pompą. Niestety nie przyniosło to żadnych efektów, obydwa zawory są sprawne i w INPIE widać, że są sterowane.

Zauważyłem, że cały czas włączona jest opcja zusatzhaizung czyli prawdopodobnie dodatkowe ogrzewanie. Myślałem, że ma to związek z ogrzewaczem płynu chlodniczego ale po odłączeniu od niego wtyczki również nic się nie zmienia (zdjęcie z inpy w załączniku).

W trybie automatycznym i włączonej klimie inpa pokazuje, że temperatura w parowniku to ok 2-5 stopni a w nagrzewnicy po 15 minutach stania (bez jazdy) 30-40 stopni.

Cieple powietrze cały czas leci na nogi, szybe oraz jeśli pokrętło na kratkach ustawi się w pozycji innej niż 3 niebieskie kropki to również stąd leci cieple powietrze.

Planuje również podłączyć inny panel klimatyzacji i sprawdzić czy coś to zmieni.

Auto jest świeżo po wymianie płynu chlodniczego (przed problem też występował)

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i jest w stanie pomóc?

received_749709190475848.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Sprawny zawór bez zasilania pozostaje w pozycji otwartej, czyli max grzanie. Pewnie panel klimy szwankuje.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.