Skocz do zawartości

Permanentne wyłączenie systemu ISA (Speed Limit Warning Sound) - EU Homologacja 2023.


nebster

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś już próbował wyłączyć (zakodować) czy to przez BimmerCode czy przez e-sys automatyczne włączenie tego pikania (Speed Limit Warning)? Strasznie to denerwuje. Przy każdym uruchomieniu silnika ta funkcja ponownie się włącza i zaczyna wydawać dźwięki po przekroczeniu prędkości powyżej 3% od limitu w danym obszarze. Przytrzymując przycisk SET na kierownice przez 3 sekundy wyłącza tę funkcję, ale tylko do ponownego uruchomienia pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymanie SET to wyłącza? Aż muszę sprawdzić bo mam ustawiony skrót pod jednym z klawiszy 1-8 żeby to wyłączyć. Zakodować się na bank da, bo jeździłem ostatnio dwiema demówkami z salonu i miały to wyłączone (przy ponownym uruchomieniu silnika ostrzeżenie dźwiękowe było nieaktywne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2024 o 12:10, tejotte napisał(a):

Przytrzymanie SET to wyłącza? Aż muszę sprawdzić bo mam ustawiony skrót pod jednym z klawiszy 1-8 żeby to wyłączyć. Zakodować się na bank da, bo jeździłem ostatnio dwiema demówkami z salonu i miały to wyłączone (przy ponownym uruchomieniu silnika ostrzeżenie dźwiękowe było nieaktywne).

Tak, nawet w instrukcji obsługi to dodali. Na jazdach próbnych mogą mieć jeszcze z 2022 a tam tego chyba nie było. W ogóle nikt o tym nie mówi, bo wiedzą ze to strasznie wkurza ludzi. Ja totalnie zrezygnowałem z zakupu Lexusa bo tam mało tego ze nie ma skrótu na wyłączenie, to i dźwięk jest mega męczący. Temat mało rozeznany, oficjalnie w bimmercode nie ma takiej opcji jeszcze, ale może w "expert mode" jest taka możliwość. 

P.S sam system jest totalnie bezużyteczny i bardziej przeszkadza i powoduje niebezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.