Skocz do zawartości

BMw m850 dziwna praca silnika po tuningu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie jestem spacjalistą ale mam problem z bmw m850. Data produkcji 2019 kabrio g14. Samochód z USA. Uderzenie było lekkie tylko tylni zderzak do wymiany.

Zakupione miesiąc temu, po konwersji na europę. Wymieniony olej.

Auto bardzo dobrze pracowało.

Po około tygodniu dałem do warsztatu gdzie zostało sprawdzone. Był błąd : do wymiany akumulator techniczny i raz monit o spadku mocy.

Faktycznie aku miało 9v (z przodu pod maską).

Parę dni póżniej auto dałem do czip tuningu ale aku technicznie nie wymieniłem :(. Po czip tuning dostało więcej mocy około 120nm i 60km.

Wszystko było ok. Fajnie pracowało. Dodany został również "popcorn"

Udałem się do elektronika, aby wgrał mi mebmw ii video podczas jazdy oraz wymienił aku. Akumulator techniczny został zaprogramowany video działało.

Ale...

po odebraniu auta dziwnie jak by kołysało przy większych nie równościach.

Me bmw nie udało się jemu zrobić, ale po przyjechaniu : zgarek przestawiony na czas amerykański, oraz lokalizacja new Jork. Zegarka nie można było przestawić 😞

Podczas zmiany trybów pracy z : eco na, komfort, lub sport plus. Silnik nie zmieniał charakterystyki. Dzwonię i mówię, że tak nie było z nim. On twierdzi, że nic nie robił. Zajchałem do innego elektronika i się okazało że w menu można wstawić ten dodatek i będzie można zmienić charakterystę pracy. Zmienił ale nie można przeklikąć nie da sie. Powiedział, że muszę auto na kilka dni zostawić.

Zauważyłęm też ze na biegu jałowym przy 3000 tyś obr. trzesię w środku i silnik jak by chciał wyskoczyć na bok. Byłem u mechanika i powiedział mi, że taki nie może być dzwięk nawet z rury było słychać jak by " opóżnienei cewki"

Teraz nie wiem kto zawinił.

Czy ten co robił czip tuning dodam, iż przeprowadzał go jak aku techniczny z przodu był pod maską i miał już wtedy 9v  czy ten co grzebał się w oprogramowaniu?

 

Teraz mam zamiar jechać do tego co robił mapę aby wgrał na nowo starą, albo zobaczył czemu tak zachowuje się silnik.

Teraz też jest jakieś przyspieszanie opóżnione.

Czy powinienem dać auto do czip tuningu po wymianie auta i teraz jak jest nowe aku to dopiero robić tuning?

Nie znam się.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.