Skocz do zawartości

Miekkie hamulec e36 compact 316i


patus

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, tak jak w tytule mam problem z miekkim hamulcem w e36 compact 316i. Przeczytalem juz naprawde kazdy mozliwy istniejacy dotychczas post dotyczacy tego problemu. Nie mam juz pomyslow co moze byc przyczyna. Hamulec miekki wpada w podloge na wlaczonym silniku gdy podpompuje auto hamuje naprawde dobrze ale efekt podpompowania jak wiemy dziala chwile. Na wylaczonym silniku pedal twardnieje natomiast wciaz mozna go wciskac i wchodzi na 3-5 cm na oko.
Uprzedzajac pytania i odpowiedzi - pompa hamulcowa odrazu z serwem, wymienione tylne hamulce bebnowe. Nie ma ubytkow plynu ani nieszczelnosci w ukladzie. Slyszlalem zeby odpowietrzyc ABS lecz nie wiem dokladnie jak to zrobic porzadnie, kazde forum kazdy mechanik mowi inaczej. Hamulce odpowietrzane juz kilkukrotnie leci czysty plyn. Stad moje pytanie czy ktos z was mial taki problem i wie jak go rozwiazac, ewentualnie co proponujecie jeszcze sprawdzic. Czy winowajca moze byc zawor zwrotny podcisnienia do serwa(slyszalem opinie ze to moze byc to, aczkolwiek nie wydaje mi sie) oraz czy rozpierak w tylnych bebnach moze byc tego powodem - dodam ze po zrobieniu benow i regulacji hamulec mial ciut wyzszy skok niz teraz ale wciaz byl miekki. Czy ktos ma jakis pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.