Skocz do zawartości

[F60] - nie zamyka się tylna lewa szyba


Enemy

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

Mam problem zamykaniem szyby w lewych tylnych drzwiach. Możną ją bez problemu otworzyć ale nie ma szans żeby ją zamknąć. Co więcej, po pełnym otwarciu szyby, naciskając dalej przełącznik szyby w kierunku otwierania słychać klikanie przekaźnika, ale nie słychać go już jak ustawi się przełącznik na pozycję otwierania. Wygląda to jakby BDC ciągle myślało że szyba jest zamknięta. W przypadku pozostałych szyb, jak już się otworzą to przekaźniki nie klikają jak się dalej otwiera szybę. Nie da się również uruchomić inicjalizacji szyby w tych drzewiach.

ISTA wyrzuca następujące błędy:

030101 Rear driver’s door power window: Close relay, no output voltage

030107 Rear driver’s door power window: Hall effect sensor faulty or line disconnection

030115 Rear driver’s door power window: Invalid characteristic curve, no normalisation

03011C Rear driver’s door power window: No initialisation of drive possible

030120 Rear driver’s door power window: system not normalised

 

Sprawdziłem wiązkę, jest przejście na wszystkich żyłach od silniczka szyby po BDC. Sprawdzałem też dwa inne silniczki i ciągle jest to samo.

Mam jeszcze jedną hipotezę. Samochód kupiłem uszkodzony, miał przejechaną lewą stronę. W tylnych lewych drzwiach była otwarta szyba ale z powodu wgniecionych drzewi była zakleszczona i nie dało się jej zamknąć. Pamiętam z jednego z moich poprzednich BMW, że FRM potrafił wyłączyć daną linię jeśli ilość sygnałów na danym module przekraczała dany limit i trzeba było to resetować. Może w tym przypadku jest podobnie? Ktoś probował zamykać to okno i zablokował BDC i teraz trzeba go wyzerować? Możliwe to?

A może macie inne pomysły?

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.