Skocz do zawartości

Wymienianie drzwi pasażera-problem z lusterkiem


Krashek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

Od miesiąca jestem nieszczesciliwym(oczywiście żartuje) posiadaczem BMW E91 przed lift, 01.01.2007

Jak to po zakupie używanego samochodu z czasem wychodzą różne kwiatki i tak jest też w tym przypadku. Od poczatku zakupu nie dziala sterowanie lusterkiem pasażera, składanie. Temat odwlekałem do momentu wymiany uchwytów w drzwiach (trzeba było ściągnąć boczki żeby je wymienić) więc kiedy już się za to zabrałem okazało się że drzwi posiadają wiązkę elektryczną 5 pin natomiast lusterko 3 pin, wydało mi się to dziwne i rozebrałem również stronę kierowcy która działa prawidłowo, lusterko się ustawia oraz składa(posiadam przycisk obok regulacji lusterek który odpowiada za składanie lusterek) szybkie wertowanie wiadomości z poprzednim właścicielem i jest ! Informacja że wymienił drzwi pasażera w kolor (a22 sparkling graphite) natomiast nie zwrócił uwagi jakie drzwi montuje.. i tak oto zostałem z tym problemem. Moje pytanie jest następujące czy kupując lusterko 5 pin podłączając pod wiązkę 5 pin w drzwiach pasażera lusterko zacznie działać ? Chciałbym uniknąć zmieniania wiązki lub całych drzwi na te z odpowiednią wiązka. Szyby, elektronika oraz głośniki w drzwiach działają jedynie lusterko jest uziemione co nie dziwi skoro piny są zupełnie różne, natomiast jeżeli kupno lusterka na 5 pin wystarczy być może nie trzeba iść tak daleko a wystarczy kupić przejściówkę (o ile takie w ogole istnieją) 5pin > 3 pin

Pytanie nie typowe ale może ktoś już miał podobne doświadczenia i jest w stanie coś doradzić 😉

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez Krashek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

musisz tylko przepinować piny w wiazce do lusterka. lusterko 5 pin nie bedzie ci prawidłowo działać. Poszukaj tu tematu o dokładaniu skladanych lusterek. bedzie tam schemat gdzie jaki pin i do czego. Jak sobie nie poradzisz to daj znac. przejscie na lusterka 5 pin wiazaloby sie z utrata funkcji skladania i obnizania lusterka pasażera przy wstecznym oraz zmianą obu ludterek na 5 pin i panelu sterowania. Latwiej poprawić wiązkę

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Dziękuję bardzo @Jack79 za pomoc, dzisiaj zabrałem się za naprawę lusterka i muszę powiedzieć że było to dużo prostsze niż się wydawało ! Dla potomnych:

Ja zacząłem od wiązki łączącą drzwi z karoserią, najpierw trzeba odkręcić jedną śrubkę zsunąć gumę a następnie pociągnąć plastik w środku do góry (na pewno go zobaczycie) następnie wystarczy pociągnąć wtyczkę i drzwi mamy odłączone. Następnie z wiązki od drzwi trzeba przesunąć zasłonę wtyczki w lewą stronę tak oto mamy dotstep do samej wtyczki pinów i kabli, wyciąganie pinów jest banalnie proste ja posłużyłem się malutkim śrubokrętem płaskim do elektroniki, piny działają na zasadzie zapadki, wystarczy wcisnąć pin do dołu śrubokrętem a następnie delikatnymi ruchami wypychać do góry, piny wkładamy w puste miejsca według schematu, zakładamy wszystko z powrotem przed podpięciem wtyczki do karoserii zalecam ściągnięcie boczku i zamianę pinów w samej wtyczce od lusterka, wtyczkę od lusterka wyjmujemy przyciskając dwa plasticzki z boku aby ją wysunąć następnie musimy podwarzyc lekko zapadkę która trzyma piny w jednym miejscu, zamieniamy piny składamy wtyczkę wpinamy składamy drzwi i już! Lusterko działa ! Ja posługiwałem się tym schematem : https://m.fotosik.pl/zdjecie/135f49458f9f5830

 

U mnie całość zakończyła się sukcesu pomimo bieda wersji wiązki wndrzwiach odzyskałem składane, podgrzewane lusterko z fotochromem ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.