Skocz do zawartości

Opóźnienie produkcji i czego można wymagać


class_one11

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie: X1 zamówione w marcu 2023 z odbiorem w październiku 2023. Oczywiście do tej pory go nie ma, ale chociaż status zmienił się na 111. Produkcja w kwietniu, w czerwcu odbiór. I tutaj dwa pytania:

1. Czy ktoś zna przypadek gdzie dealer dał auto zastępcze do czasu odbioru auta? W innych markach mniej premium to standard, a tutaj dealer przekonuje mnie, że oni tak nie robią. I mogą mi jedynie użyczyć auta na jakiś weekend z nierealnym limitem kilometrów. 

2. W umowie Termin Wiążący przypada 6 miesięcy po dacie z umowy, czyli w moim przypadku kwiecień 2024. Już wiadomo, że się nie wyrobią, więc mogę próbować egzekwować zapisy z umowy. Pierwszy mówi o rabacie odpowiadającyn 0,03 % Ceny Pojazdu za każdy dzień zwłoki, jednak nie więcej niż 4 % Ceny Pojazdu. Drugi zapis:

Cytat

Jeśli wydanie pojazdu nie nastąpi w Terminie Wiążącym z winy Sprzedawcy, Kupujący może wezwać Sprzedawcę listem poleconym z pisemnym potwierdzeniem odbioru do wydania pojazdu w innym odpowiednim terminie, nie krótszym jednak niż 14 dni od daty otrzymania wezwania przez Sprzedawcę.

Czy to jest jakkolwiek do wyegzekwowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.