Skocz do zawartości

Silnik N43B20A ciśnienie oleju


Mirek__

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ciśnieniem oleju. Kupiłem prawdopodobnie felerne auto, przejechałem 20 000km. Auto ładne, zadbane, niby jeździ, ciągnie dobrze... Jednak po przejechaniu ok 30 km zaświeciła mi się kontrolka oleju... Auto zostało na firmowym parkingu. Po ponownym odpaleniu wszystko OK, nie świeci się kontrolka, dojechałem do domu 30km. Raz zbagatelizowałem ale za drugim pojechałem do mojego mechanika. Po otworzeniu silnika okazało się, że jeden wał był wymieniony wraz z górnym rozrządem przy 67 000 km (z książki serw.), widać ten problem występuje w większej ilości aut z tym silnikiem (zatarcie panewek?.) W każdym razie mechanik mówi, że do mojego auta zespół pompy oleju kosztuje 4 600 zł... Jestem załamany... Pytanie czy faktycznie trzeba wymienić cały "zespół" pompy oleju czy można jakoś samą pompę? Jak szukać części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wymiana pompy nic nie da. Ja czekam na tych wszystkich "specow" co pyskowali na tym forum. Gdzie jestescie? Kolega was potrzebuje.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... no to mnie podłamałeś jeszcze bardziej... możesz rozwinąć myśl? ... może nie trzeba rej pompy zmieniać - choć jak pokazywał mechanik wewnątrz ma małe ryski, auto ma przejechane 190 000 km..

Edytowane przez Mirek__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż... Nikt mi nie pomógł - myślałem, że jest tu sporo fachowców a na pewno "zapaleńców", którzy też sporo wiedzą i podzielą się wiedzą... Pomógł mi tylko jeden forumowicz o nicku kkx5. Widać, że ma dużą wiedzę i w konkretny, czytelny sposób się nią dzieli. Dziękuję kkx5 za pomoc i poświęcony czas. Dziękuję również forumowiczowi o nicku Adam12345.

Edytowane przez Mirek__
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.