Skocz do zawartości

E38 735i czujnik polożenia wału krobowego.


TomZoryy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poproszę o pomoc.

W skrócie jestem na etapie wymienionego już czujnika położenia walka korboweo na Delphi.Samochód odpala na zimnym ale po rozgrzaniu cuda moje pytanie brzmi czy To będzie  dalej wina ze to nie ten czujnik czy spróbować jeszcze wiązke wymienić do tego czujnik bo to już stare i nie wiem czy szfankuje czy poprostu sam czujnik bo słyszałem gdzieś ze tutaj tylko orginalne czujniki wchodzą w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod komputer i zobacz jaki błąd wywala nadal, ale z własnego doświadczenia wiem jak i z innych osób, że do M62 tylko OEM, z zamiennikami to loteria i trafić działający to szansa 1 na 1000. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie.

Wiec podłączyłem kompa i wyskoczył mi nagle błąd położenia czujnika wałka rozrządu. Bład położenia wału korbowego znikł.

Samochód odpaliłem za pierwszym razem po dłuższej przerwie chodził z 15 min na wolnych obrotach przejechałem 500m auto zaczeło gasnąć. Po chwili opaliłem wjechałem do garażu i odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.

Więc wymieniłem czujnik na orginalny i dalej to samo.

Samochód odpala potrafi parę razy zgasnąć potem normalna jazda zagrzany już jest po krótkiej jeździe zgaśnie parę razy spadnie z obrotów i za parę chwil znowu normalnie jeździ.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Złóż reklamację. Miałem to samo. Na 99% uszkodzony czujnik. Dopiero czwarty zadziałał u mnie, jakiś Continental. Ewentualnie idź do ASO i bierz od nich, będzie działał za pierwszym razem, ale 4x droższy. To, że beemowskie silniki nie lubią zamienników jeśli chodzi o czujniki, to nie mit. Sam się przekonałem na własnej skórze....

//EDIT: jak gaśnie, to czujnik położenia wału, nie wałka. 

Edytowane przez Szponiasty2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.