Skocz do zawartości

Felgi S1VA - 842 Bicolor - ciekawostka


pulower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Kupiłem X3 G01 z felgami jak w tytule. Wyglądają z daleka nie najgorzej, dwukolorowe, stalowo-czarne, ale ... No właśnie to ale !!!

Jakież było moje zaskoczenie, kiedy w warsztacie wulkanizacyjnym zdjęto z felgi aluminiowej ..... kołpak, tak kołpak. Obręcz zewnętrzna, mniej więcej na pół promienia felgi to kołpak w kolorze czarno-stalowym. Pod kołpakiem felga jest cała czarna.

Czy widział ktoś kiedyś takie cuda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To są felgi z serii Aerodynamic przeznaczone do iX3.

Wszystkie felgi do elektryków BMW z serii „i” (nie tylko do iX3, ale także do iX czy i7) są felgami aluminiowymi, ale z dodatkowym wypełnieniem z tworzywa po to, aby poprawić aerodynamikę kół.

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pe.te napisał(a):

To są felgi z serii Aerodynamic przeznaczone do iX3.

Wszystkie felgi do elektryków BMW z serii „i” (nie tylko do iX3, ale także do iX czy i7) są felgami aluminiowymi, ale z dodatkowym wypełnieniem z tworzywa po to, aby poprawić aerodynamikę kół.

Jak patrzyłem w konfiguratorze, to te felgi są również dostępne jako opcja do X3.

Dzięki za odpowiedź. Nie mniej jednak nadal mnie to dziwi 🙂

Edytowane przez pulower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bo jeśli chodzi o rozstaw śrub i ET - to one pasują także do spalinowego X3. Natomiast felgi z serii Aerodynamic są z założenia przeznaczone dla elektryków.

I najczęściej są fabrycznie obute w opony z dodatkowym symbolem „ładowarki”, który oznacza dwie rzeczy: większą nośność oraz mniejsze opory toczenia opony.

Przykładowo wspomniane przez Ciebie felgi występują jako kompletne koła zimowe do iX3 i mają wtedy założone Michelin Pilot Alpin 5 SUV, ale właśnie z dodatkowym symbolem „ładowarki” (oprócz oczywiście symbolu gwiazdki). 

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.