Skocz do zawartości

Klapa elektryczna się nie otwiera - nowe siłowniki i dalej nic, sterownik suchy


czarny bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dziwną sytuację, z moją elektryczną tylną klapą. Mianowicie od jakiegoś czasu przestała się w pełni otwierać, tzn uchyla się ale nie otwiera w pełnym zakresie. Początkowo musiałem jej delikatnie pomagać aż doszło do tego, że tylko puszcza zamek i wypycha ją na jakieś 5cm i potem tylko manualnie. Oczywiście zmykanie działa jak należy.

Diagnostyka u mechanika wykazała, że to prawy siłownik. Został wymieniony na nowy zamiennik w dość promocyjnej cenie tzn 450zł. I sytuacja lekko się poprawiła ale klapa dalej się nie otwierała tak jak powinna. (oczywiście ostała zrobiona kalibracja). W takim razie wymieniłem lewy siłownik na też nowy zamiennik i sytuacja znów się lekko poprawiła ale ten lewy siłownik zaczął jakoś przeskakiwać, strzelać, zgrzytać. Pomyślałem, że może fabrycznie uszkodzony, skoro zamiennik w cenie dwa razy niższej. Zamówiłem kolejny lewy siłownik z innej hurtowni (w tej samej cenie) i po zamontowaniu sytuacja ta sama (strzela, przeskakuje). Słabo otwiera, nie regularnie albo wcale. I jestem "głupi" co z tym zrobić. Zamówiłem w intercarsie siłowniki po 850zł i mam zamiar podmienić. Może to pomoże.

Czy ktoś z Was miał taki przypadek?

Dodam, że nie mam wody w sterownikach (bo już kiedyś miałem zalany,  i sterownik został wymieniony na drugi, i klapa działała idealnie). Pobór prądu według kompa też poprawnie, także elektryka sprawna.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.