Skocz do zawartości

F48 20i 192 KM sdrive - buczenie chrobotanie na zimnym


bartekb85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kilku dni auto po dłuższej przerwie od jazdy minimum 6 h, po odpaleniu słychać dziwne chrobotanie czy buczenie jakby nieszczelność układu wylotowego. Dźwięk najbardziej jest słyszalny w kabinie. Nasila się na pewno przy wrzucie wstecznego zapewne dlatego że wchodzi lekko na wyższe obroty i częstotliwość drgań jest większa. Na wysokich obrotach zanika.  Po około 20 minutach jazdy dźwięk jest ledwo słyszalny. Często choć nie zawszę nasila się po skręcie kołami w lewo. Nie mam podnośnika aby całe auto podnieść jedynie lewarek i jak cały tłumik sprawdziłem to już ciężej dojść do wylotu w silniku. 

Nie wiem czy może być zależność ale w ostatnim czasie było robione:

- miesiąc temu wymania chłodniczki oleju

- około 3-4 miesiące, przy cofaniu lekko uderzyłem w pieniek (akurat tłumikiem że pękł gumowy uchwyt ( po wymianie żadnych objawów)

- w sobotę tzn. od kiedy zauważyłem problem, miałem niezłą przeprawę przez rozkopaną drogę możliwe że coś tam oberwałem - ale czemu nie słychać tego po dłuższej przerwie

- tego samego dnia ładnie przeciągnąłem rezerwę, że stykało na kilkanaście Km, oraz zatankowałem pierwszy raz na " nie sprawdzonej" stacji niby orlen ale pipidówka.

Na kompie zero błędów.

Z góry dziękuje za wszelka pomoc i jakieś namierzenie usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.