Skocz do zawartości

Automatyczne włączenia ogrzewania foteli i kierownicy


LDeska

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co się stało, ale zginęła mi opcja automatycznego włączania ogrzewania przednich foteli i kierownicy przy temperaturze niższej niż zadana. Miałem to w opcjach klimatyzacji, a teraz tego nie ma. Czy ktoś wie o co chodzi - czy to zostało w tej ostatniej aktualizacji wywalone, albo może gdzieś to przenieśli w inne miejsce menu? Przy włączonym i wyłączonym silniki menu jest jak poniżej, na samym dole powinna być jeszcze jedna opcja i tam się ustawiało poniżej jakiej temperatury ma się włączać ogrzewanie kierownicy i oddzielnie poniżej jakiej temperatury włączać ogrzewanie foteli i z jaką siłą (od 1 do 3).

Denerwuje mnie że nie mogę tego znaleźć - może trzeba jakąś subskrypcję wykupić żeby to się pojawiło 😉  bo BMW już miało takie głupie pomysły kiedyś... ale czytałem o tym i nie o to chodziło 🙂

IMG_1136.jpeg

IMG_1137.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam już ten samochód prawie 4 lata i zawsze to ustawiałem z menu w samochodzie. Ale sprawdzę w aplikacji jak wrócę do kraju - nie wiem czemu samochód usunął mi się z aplikacji a żeby dodać trzeba być przy samochodzie. Sprawdzę i napiszę czy coś się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LDeska napisał(a):

Hmm mam już ten samochód prawie 4 lata i zawsze to ustawiałem z menu w samochodzie. Ale sprawdzę w aplikacji jak wrócę do kraju - nie wiem czemu samochód usunął mi się z aplikacji a żeby dodać trzeba być przy samochodzie. Sprawdzę i napiszę czy coś się udało.

nie pisałem o aplikacji "myBMW" tylko o zakładce App w samochodzie 🙂

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wiem czemu tego nie mogę znaleźć - bo ta opcja zginęła. Dokładnie to nie mam już takiej aplikacji. Poszukałem na sieci i inni też opisują ten sam problem: https://g05.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1885152 a tutaj na youtube 

widać gdzie ta aplikacja powinna być (tak jak piszesz w aplikacjach, a nie w ustawieniach klimatyzacji gdzie ja jej szukałem).

Niestety nie pojawia mi się ta aplikacja, próbowałem tak jak opisują na tamtym forum usunąć z ConnectedDrive samochód i go dodać, potem kliknąć na ekranie opcji guzik "options" i zaktualizować aplikacje - trwa chwilę, pojawia się komunikat że aplikacje zaktualizowano i mimo to żadna nowa się nie pojawia.

Mam jedno podejrzenie - że może trzeba kupić za 400zł ten pakie Connected Booster, tam w opisie jest coś o automatyzacji przyzwyczajeń...? Sam już nie wiem, denerwuje mnie że taka niby prosta sprawa a tyle  z tym zachodu 😞

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, LDeska napisał(a):

No i już wiem czemu tego nie mogę znaleźć - bo ta opcja zginęła. Dokładnie to nie mam już takiej aplikacji. Poszukałem na sieci i inni też opisują ten sam problem: https://g05.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1885152 a tutaj na youtube 

widać gdzie ta aplikacja powinna być (tak jak piszesz w aplikacjach, a nie w ustawieniach klimatyzacji gdzie ja jej szukałem).

Niestety nie pojawia mi się ta aplikacja, próbowałem tak jak opisują na tamtym forum usunąć z ConnectedDrive samochód i go dodać, potem kliknąć na ekranie opcji guzik "options" i zaktualizować aplikacje - trwa chwilę, pojawia się komunikat że aplikacje zaktualizowano i mimo to żadna nowa się nie pojawia.

Mam jedno podejrzenie - że może trzeba kupić za 400zł ten pakie Connected Booster, tam w opisie jest coś o automatyzacji przyzwyczajeń...? Sam już nie wiem, denerwuje mnie że taka niby prosta sprawa a tyle  z tym zachodu 😞

 

Aż sprawdzę jutro u siebie 😕

A jaka wersja oprogramowania? - żebyśmy mogli do czegoś się porównywać.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z listopada 2021 chyba bo wersja jest (z pamięci to jakoś 11.2021 coś tam), jak klikam żeby sprawdzić aktualizację to mówi że nie ma nowszej.

Pogrzebałem trochę po sieci i widać po filmikach i forach że ta opcja wędrowała. Z tego co zrozumiałem to najpierw była w ustawieniach klimy (tam gdzie jej szukałem), potem poszła tam gdzie piszesz do aplikacji "climate rules" a chyba teraz poszła do innej aplikacji, tej od automatyzacji przyzwyczajeń. I to jest ta za którą trzeba zapłacić 400zł...

Jeżeli czegoś nie pokręciłem to po prostu nie da się teraz tej opcji włączyć bez wykupienia tego 'connected booster'. Masakra, kupuje się samochód za niemałe pieniądze i nie można korzystać z jego opcji bez dodatkowych opłat. Jak w grach na telefon się robi - trzeba dokupić mikropłatnościami dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawa wyjaśniona - zadzwoniłem z samochodu do centrum obsługi (można przez wbudowaną kartę SIM) i dopytałem. Okazało się że zgadłem w poprzednim wpisie: nie można korzystać z funkcji automatycznego włączania ogrzewania foteli i kierownicy jak nie kupi się za 400 złotych rocznie subskrypcji "Connected Booster"! Miałem to w menu wcześniej dlatego że po zakupie samochodu przez 3 lata miałem "w pakiecie" z samochodem te funkcje.

Jednym słowem masakra. Kupuje się samochód za dużą kwotę a tu jeszcze chcą subskrypcję roczną żeby móc korzystać z jego wbudowanych funkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.