Skocz do zawartości

[E92] 335i N55 - szpera płytkowa - gdzie jak i za ile?


BigBadWolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

w modelu BMW E92 335i 2010-2013 szpera płytkowa na około 40-50%.

Czy da się zmodyfikować obecnie posiadany fabryczny mechanizm różnicowy dokładając płytki i przerabiając go?

Czy raczej trzeba kupić kompletną część co zapewne będzie wiązało się z większymi kosztami?

Gdzie polecacie w Polsce takie modyfikacje i jaki to mniej więcej koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się "dołożyć płytek" i mieć szperę w żadnym tylnym moście. To zupełnie inna konstrukcja.

Musisz kupić i wymienić taką część (tutaj do e46):

https://inter-rally.pl/pol_m_Przeniesienie-napedu_Szpery-plytkowe-MFactory-1884.html?filter_traits[1329925254]=3693

Zakup szpery o odpowiednim spięciu lub regulacja to nic przy tym, jak precyzyjnie trzeba ustawić wałek ataku i przekładni, żeby to nie

wyło jak głodny wilk 🙂.

Kiedyś widziałem, że ktoś wkładał tylny most ze szperą z m3 e92. Na 100% trzeba było skrócić wał napędowy, nie pamiętam jak z półosiami

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja trochę internetu już przejrzałem i nie znalazłem nigdzie do E92 prócz jednej poniżej... stąd było też zapytanie czy można zmodyfikować jakoś bez kupowania całego elementu.
Spaw u mnie odpada, a Torsen trochę słaba opcja, choć zaraz się okaże że jedyna możliwa 😞

https://ra-ce.pl/p/311/8919/szpera-plytkowa-mfactory-bmw-e46-325i-328i-330i-at-e8x-128i-mt-135i-at-e9x-325i-328i-330i-mt-335i-07-at-1-0way-szpery-plytkowe-mfactory-uklad-napedowy.html

1.0way to spięcie na około 25% tak?

Edytowane przez BigBadWolf
uzupełnienie linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.