Skocz do zawartości

E60 3.0d 2004 Retrofit - fotele sport elektryczne grzane z pamięcią po stronie kierowcy (ze zwykłych semi elektrycznych grzanych krzeseł)


radek2029

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Niedawno zdobyłem za "grosze" zestaw foteli full elektrycznych sport (i grzanej tylnej kanapy - jednak to raczej cięższy temat) i postanowiłem wsadzić to na miejsce moich standardowych foteli pół elektrycznych z podgrzewaniem. Wszystkie wtyki pasowały, podłączone, w CAS i LMA przez FA_WRITE dodałem:
$459 (ELECTRIC SEAT ADJUSTER WITH MEMORY)
$481 (SPORT SEATS)
$496 (REAR SEATS HEATING) - to na przyszłość

Z kolei $494 już było, bo posiadałem grzane krzesła.

Potem jeszcze zakodowałem na aktiv fotele sport w module CCC.

Po tych krokach nie działają nadal joysticki na obu fotelach, jednak grzanie działa prawidłowo.

Sprawdziłem jednak oba fotele z INPY i wszystkie silniczki od szyny przód-tył do zagłówka działają prawidłowo. Co powinienem zakodować/przerobić, żeby dało się sterować fotelami z wbudowanych joysticków?

A przy okazji jeśli ktoś ma konkretne info, to bym prosił, co skąd dokąd muszę doprowadzić, żeby tylna kanapa mogła grzać 🙂 (tylny panel pod wentylacją nie ma poprowadzonych odpowiednich przewodów, jednak sam panel z przyciskami do grzania już posiadam).

Z góry dzięki wielkie 🙂 

20231030_175140.JPG

20231030_175236.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musisz podprowadzić jeden kabel z SZM do foteli, chyba k_line z tego co pamiętam.

Co do kanapy to trochę więcej kabli plus przekaźnik 

Co do schematów pisz na pw

  • Lubię to 1

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.