Skocz do zawartości

Koszt utrzymania 430i


djdragon10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Ja posiadam od około 3 lat, przebieg zrobiłem niewielki bo około 25 tys., przebieg obecny niewiele ponad 100 tys.

Silnik B48 -uchodzi za bezawaryjny, nie ma problemów z rozrządem czy pompą oleju jak miało to miejsce w poprzedniku czyli N20.

Mogą występować wycieki oleju, problemy z nastawnikami VANOS oraz nieszczęsna rurka układu chłodzenia.

Paliwo - spalanie od 5 do 12 litrów. 5 na krajówce przy delikatnym traktowaniu (osiągalne aczkolwiek tylko jako ciekawostka 🙂 ), 12 zimą w mieście (Kielce) i na krótkich odcinkach. Średnio trzeba liczyć około 9-10, chyba że głównie trasy to około 6-8 litrów na 100 km.

Materiały eksploatacyjne (klocki, tarcze, filtry, świece, opony itd..) to w zasadzie BMW seria 3 F30, także koszty są porównywane. 

Ja z dodatkowych rzeczy wymieniałem:

-rurkę płynu chłodzącego (znana wada tego silnika, pęka złączka) - koszt rurki około 160 PLN (własna robocizna)

-nastawnik VANOS, koszt części również w okolicach 160 PLN (własna robocizna), wydawał dziwne dźwięki, żadnych innych objawów, ale wiem, że czasami powoduje utratę mocy.

- olej - koszt wymiany około 250 za filtr i olej + robocizna.

- klocki przód z czujnikiem coś około 250 PLN za ATE jak dobrze pamiętam (może teraz być drożej, hamulce standard w M pewnie jest drożej).

Raz na 80-100 tys. wymiana oleju w automacie - miska i olej około 900 PLN + robocizna.

Koszty raczej nie przerażają, ale może koleżanki/koledzy mają inne doświadczenia i się wypowiedzą.

 

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez bmw320
Sama radość :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.