Skocz do zawartości

Terminy dostaw, opóźnienia, restrykcje


Mati_WZL

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym dziale takowy wątek jest, a więc i w tym na pewno się przyda.

A zakładam go, ponieważ znajomy który złożył zamówienie na 520i pod koniec sierpnia, dzisiaj dostał wiadomość że jest już VIN (status 150) z produkcją w tygodniu 46 (połowa listopada). Kolega nie wie czy był podpięty pod jakiś order ale patrząc na bazową speckę i niezbyt duży rabat termin realizacji uznał za świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Czyli tylko dwa miesiące od zamówienia do dostawy? To bardzo szybko, chociaż ja zamawiałem cztery lata temu 2GC i nawet sobie dokładnie sprawdziłem - też to było dokładnie dwa miesiące od zamówienia do odbioru w salonie (udało się rzutem na taśmę przed pandemią, chociaż odbiór był już po wprowadzeniu pierwszych ograniczeń - tylko kluczyki, bez kontaktu osobistego 🙂 ).

A co oznaczają te statusy i gdzie mogę sprawdzić status samochodu po zamówieniu? Muszę pytać u dealera pewnie o takie rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LDeska napisał(a):

Czyli tylko dwa miesiące od zamówienia do dostawy? To bardzo szybko, chociaż ja zamawiałem cztery lata temu 2GC i nawet sobie dokładnie sprawdziłem - też to było dokładnie dwa miesiące od zamówienia do odbioru w salonie (udało się rzutem na taśmę przed pandemią, chociaż odbiór był już po wprowadzeniu pierwszych ograniczeń - tylko kluczyki, bez kontaktu osobistego 🙂 ).

A co oznaczają te statusy i gdzie mogę sprawdzić status samochodu po zamówieniu? Muszę pytać u dealera pewnie o takie rzeczy?

Tak, dwa miesiące - ale ... stoi na placu u dealera, akcja techniczna, nie mogą go wydać - to już 3 tygodnie ... 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jak termin odbioru, coś się ruszyło?

Mnie zastanawia czy te dwa miesiące to standard teraz z czekaniem na nową piątkę do produkcji? Bo w konfiguratorze wyskakuje ostrzeżenie o możliwych opóźnieniach, a w salonie jak pytałem jakoś w połowie stycznia to mówili że mają terminy produkcji na chyba koniec czerwca. To by było aż pięć miesięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj się dowiedziałem, że data dostawy dla tej 5-tki zamówionej w połowie stycznia ma być druga połowa kwietnia, ewentualnie początek maja. To by wychodziło trzy miesiące do 3,5 - i tak całkiem dobrze jak na zamówienie bez "slota produkcyjnego". Zobaczymy czy przed majówką uda się odebrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.