Skocz do zawartości

E87 116i - Sporadycznie gaśnie po na redukcji po wciśnieciu sprzęgła


2pacjg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Temat był już zakładany w 2014 r. Niestety bez odpowiedzi. Ktoś próbował odgrzać temat ale też bez odpowiedzi w 2016r. 

Wracam z tematem w 2023. Opis usterki dokładnie taki sam. Podczas redukcji biegu przed zakrętem lub podczas zatrzymywania się przed światłami, gdy wcisnę pedał sprzęgła, silnik gaśnie. Nie dzieje się to zawsze a sporadycznie. 

Dodatkowo, silnik gaśnie (płynnie spadają obroty do 0) ale na desce rozdzielczej nie zapala się żadna kontrolka. Normalnie powinny się świecić tak jak przy włączonym tylko zapłonie a nie świeci się nic. 

Po wciśnieciu przycisku STOP oraz ponownym wciśnieciu Start bez wyciagania pilota, rozrusznik kręci ale auto nie zapala. Dopiero po wciśnieciu STOP, wyciągnieciu pilota, włożeniu go ponownie i naciśnieciu start, silnik odpala jak gdyby nigdy nic. 

Link do filmu gdzie widać sytuację po tym jak auto już zgasło. Próba jego odpalenia, nieudana. Wyciągniecie pilota i ponowna próba gdzie odpalił bez problemów. 

Dodam, że tak jak w temacie poniżej. Auto świeżo po wymianie rozrządu, dwumasy, sprzęgła i wielu innych gratów. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że tak jak widać na filmiku, przed wyjęciem pilota ze stacyjki w momencie kiedy próbuje odpalić auto, nie świeci się żadna kontrolka. Rozrusznik kręci ale nic się nie świeci. Można obejrzeć film z dźwiękiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć był tu gdzieś temat i mowa była o wysprzęgliku. U mnie ten sam silnik i te same objawy czyli gaśnięcie na dojeździe czy zmianie biegów, a przy ruszaniu szarpanie. Pojechałem najpierw wymienić płyn hamulcowy który też jest w obiegu wysprzęglika i chwilę był spokój (płyn hamulcowy daaaaawno nie wymieniany przez poprzedniego właściciela). Teraz znowu się to zaczyna i mam już kupiony wysprzęglik tylko pozostało go wymienić i odpowietrzyć. Podejrzewam że musi być jakaś w nim nieszczelność i znowu się zapowietrzył stąd ..ujowe wysprzęglanie 🙂 

Ja nie mam systemu start/stop, więc jak naciskam start to auto bez problemu od razu mi odpala, nie muszę kluczyka wyciągać. U Ciebie być może ten typ tak ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.