Skocz do zawartości

750i E66


kolo2502

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc z góry przepraszam za jakieś niedociągnięcia w opisie i proszę o wyrozumiałość.

Nadszedł czas na zmianę mojego wysłużonego E46.

Zastanawiam się nad kupnem E65/E66 znalazłem ofertę przystępną cenowo modelu 750i.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś na temat tego silnika? Na internecie nie znalazłem zbyt wiele informacji, jednynie co można wyczytać to:

"Doświadczenia użytkowników E65 każą unikać wersji benzynowej 4.8 V8 oraz turbodiesla 3.9 V8, ze względu na różne przypadłości." i że: "silnik N62 bierze 1,5ltr oleju na 10k km"

 

O co chodzi z tymi "różnymi przypadłościami"?

Byłbym wdzięczny, gdyby mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczył.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku wada to rurka płynu między głowicami. Jeśli ktoś tego nie robił to na pewno będzie to do zrobienia - prędzej czy później. Koszty nie są jakieś małe. Uszczelniacze zaworowe też lubią puszczać, impreza też do tanich nie należy, ale robią to bez zdejmowania głowic. Stąd też wzięła się przypadłość poboru oleju i puszczanie chmury dymu gdy pracuje chwilę na wolnych obrotach. Przedlifty lubią sypać błędami VVT, czyli silniczków valvetronika.

Co do 4,0D to silniki są spoko, ale nie ma części zamiennych, więc wszystkie części zazwyczaj idą z oryginału, które nie są tanie i większość po prostu ich unika. Jak się odpowiednio dba lub kupi zadbany, poszanowany egzemplarz to są to fajne silniki z dobrym momentem i mocą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.