Skocz do zawartości

częściowa rezygnacja z "keyless" w E61 LCI ?


Hrumque

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pozbyć się bezkluczykowości w sensie tego że dotykam klamki /zamka i auto się otwiera/zamyka samo (czyli - wywalić/zdeaktywować touch sensory) - jedynie (jakby się dało) tylna klapa chciałbym by została.
Czemu? Któryś z modułów świruje, i auto samo się zamyka/otwiera gdy są kluczyki w pobliżu, a gdy nawet nie ma kluczyków - to rozładowuje akumulator w spoczynku (zapewne moduły zamka/dostępu nie wchodzą w uśpienie, bo ciągle są "dotykane" i próbują gadać z kluczykami) - aż do odcięcia przez elektrykę zasilania, w efekcie czego mogę auto otworzyć tylko z mechanicznego kluczyka (i wszystko niby od tego momentu działa - ale krzyczy błędem "high battery discharge rate")

1. Pojechałem do "mojego" mechanika - kombinował kombinował .. i jedyne co wykombinował to odpiął drzwi całkowicie od prądu. Nie działa mi nie tylko że bezkluczykowe otwieranie, ale też zwykłe z pilota - nie otwiera/zamyka zamków, muszę używać "bolca i klamki" od wewnątrz, a drzwi kierowcy kluczykiem fizycznym otwierać. Serio nie da się tego inaczej ogarnąć, zostawiając sterowanie z odbiornika, a (wy-programowując? czym?) z modułow w drzwiach obsługę touch-sensorów z klamek?

2. jak pierwsze zawiedzie, że się nie da softowo, to mam ochotę rozebrać moduły sterujące zamka/drzwi i wypruć im układy sterujące wejściem "touch" z klamki - nie rozbierałem tego jeszcze (stąd moje wątpliwości - czy nie są jakoś "zalewane"?) ale może to by było najprosze wyjście

3. czy którym/jakim softem (bo się chbya wkurzę i sam zajmę diagnostyką tego bmw - laptopa i interfejs mam, tylko brak softu) da się dowiedzieć, który moduł co robi, co zgłasza? Tak by dojść, który z modułów w których drzwiach wykrywa fałszywe dotknięcia i sieje zamęt (bo pewnie nie wszystkie są walnięte/szalone - tylko jeden). Czy może muszę się bawić w sniffowanie magistrali can 😉 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.