Skocz do zawartości

panel sterowania klimatyzacji f20 nie reaguje


jakris77

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich posiadam mały problem z bmw po małej kolizji .kupiłem uszkodzone i naprawiam swoimi siłami lecz napotkałem problem sterowania panelu klimatyzacji  nie wyświetla nic ani nie reaguje pomimo że nawiew na szybe jest .miałem możliwośc podmiany i sprawdzenia  i w innym aucie bez problemu wyświetla temp itd. posprawdzałem bezpieczniki z tyłu samochodu i z przodu oraz w kabinie z prawej strony na słupku i ręce mi opadają . czy możliwe że brak ciśnienia w klimatyzacji bo jest nie nabita po wymianie chłodnicy czy ktoś miał problem  z góry dziękuje za jakąś podpowiedz  bo na chwile obecną nie mam jak podpiąc sie pod jakiś komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawigacji brak wszystko co potrzeba w radiu działa  nie działa panel sterowania tylko.czytałem o module sterowniku klimatyzacji być może tam coś  ale nie wiem jak sie do niego dostać. wiem jedno jest raczej ustawione ciepłe powietrze wieje  i nie ma mowy o włączeniu grzanych foteli bo po prostu nic nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawigacji brak wszystko co potrzeba w radiu działa  nie działa panel sterowania tylko.czytałem o module sterowniku klimatyzacji być może tam coś  ale nie wiem jak sie do niego dostać. wiem jedno jest raczej ustawione ciepłe powietrze wieje  i nie ma mowy o włączeniu grzanych foteli bo po prostu nic nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak jest ktoś w temacie  ?? pomoże ktoś  wydaje mi sie że sterownik moduł klimatyzacji jest głęboko za schowkiem nie wiem jak sie do niego dostać  żeby podmienić  ręce opadają a jest upał a wszystko wygląda tak jak by było ustawione cieple powietrze na szybe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Borsuczek napisał(a):

no ładnie z góry dziękuje ale czy da sie dostać  do modułu w jakiś łatwy sposób  żeby go podmienić no i czy faktycznie może on być odpowiedzialny za to że panel sterowania nie świeci ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za zainteresowanie w temacie  .podłączyłem delphi i w klimie brak połączenie  ale w module FEM mam napięcie zasilania końcówki 30f  bezpiecznik f10 usterka   mam plik w pdf ale tu nie moge go dodać gdzie ten bezpiecznik

sprawdziłem napięcie na module FEM na bezpiecznikach jest napięcie  oraz czerwony kabel panelu klimatyzacji też jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jakris77 napisał(a):

dziękuje za zainteresowanie w temacie  .podłączyłem delphi i w klimie brak połączenie  ale w module FEM mam napięcie zasilania końcówki 30f  bezpiecznik f10 usterka   mam plik w pdf ale tu nie moge go dodać gdzie ten bezpiecznik

sprawdziłem napięcie na module FEM na bezpiecznikach jest napięcie  oraz czerwony kabel panelu klimatyzacji też jest .całość błędów przy danym przebiegu auta czyli w chwili wypadku ,czy brak nabitej klimatyzacji może powodować owy problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odswieżam  auto zarejestrowałem pojechałem na warsztat i nabiłem klimatyzacje i uśmiech na twarzy do rana gdy jadąc do pracy chciałem sie ogrzać .prawa strona działała bez problemu grzała ale strona kierowcy pomimo ustawiania na 28stopni cały czas zimne powietrze. w aucie mruga kontrolka podgrzewania tylniej szyby i grzane fotele na opak ?? 

  • przywiozłem interfejs delphi i reset jednostki sterującej oraz kalibracje lecz teraz mam powietrze zimne po obu stronach
  • pisze coś o klapach ale że jestem uparty wyjołem konsole sprawdzałem klapy raczej wszystkie chodzą
  • dziwi mnie dioda od ogrzewania tylniej szyby mruga
  • a po wielu testach zauważyłem dziwne zachowanie którego nie moge racjonalnie wytłumaczyć grzanie foteli działa na odwrót pasażer włącza kierowcy i na odwrót  prosze o pomoc co może być przyczyną  szukałem klapy zimne ciepło ale bez skutku 
  • chciałem zaprowadzić do mechanika ale nikt nie ma czasu
  • mam drugą jedynke przełożyłem panel kratke zimno ciepło i moduł  i tak warjuje czy jest jeszcze coś od sterowania 
  • no i jak włącze ogrzewanie fotela pasażera to przy włączonym ogrzewaniem na szybe działa ogrzewanie z lewej strony a z pasażera zimne
  •  
Cytat

 

 

Edytowane przez jakris77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche poczytałem i wychodzi na to że sterownik raczej musi być zakodowany pod konkretne auto i teraz nie wiem czy da sie zakodować ten od anglika  czy trzeba kupić europe jeśli jest ktoś w stanie pomóc niech sie wypowie czy niezakodowany sterownik od anglika może być przyczyną że nie leci ciepłe powietrze kilka razy zadziałało po lewej stronie na szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.