Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy post więc szybko się przywitam. 

Szukam pierwszego BMW i podzielę się z Wami ogłoszeniem które obejrzałem i autem które sprawdziłem. Może kogoś zachęci lub oszczędzi wycieczki...

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-seria-3-pierwszy-wlasciciel-w-polsce-ID6FCi8K.html

Gdy oglądałem samochód w połowie lipca, wystawiony był za 72 700 PLN. 

 

Przed zakupem wykupiłem raport z bimmercheck oraz z autoDNA. 

Auto miało w swojej historii udokumentowane dwie małe "obcierki" parkingowe, nieduże szkody kwotowo 1000 euro w 2013 roku (tył) oraz 4000 PLN prawy przód w 2021 roku. To nie było dla mnie problemem. 

 

W trakcie weryfikacji pojazdu na stacji diagnostycznej okazało się, że:

-amortyzatory nie są w dobrym stanie (ledwo 40%)

-hamulce też do wymiany.

Olej w skrzyni nie ruszany od nowości. Silnik pracował równo, różnica ciśnień na DPF w porządku, podstawowa diagnostyka komputerowa nie wykazała żadnych istotnych błędów.

 

O ile wiedziałem o dwóch szkodach, o tyle w trakcie weryfikacji powłoki lakierniczej okazało się że cały lewy słupek od maski po dach i bagażnik, razem z drzwiami miał wartości oscylujące w okolicach 500 mikrometrów. Właściciel który osobiście 3 lata temu sprowadził auto, nic nie wiedział na ten temat 🙂 Tylna lewa szyba przy uszczelce większa szpara a pod uszczelka widoczne "pęcherze"? Od strony pasażera przy prawym słupku od szyby przedniej do podsufitki ślady rozbierania tapicerki, złożone bardzo nieudolnie.

Z zewnątrz brak widocznych przecieków na silniku, czy tylnim dyferencjale, dół wyglądał na zdrowy. Przebieg się pokrywał z historią w ASO. Interwały olejowe w Niemczech w ASO trochę były przeciągane. 

 

Mnie odstraszył ten lewy bok.

 

 

 

 

 

Screenshot_20230802-135027_Adobe Acrobat.jpg

Screenshot_20230802-135021_Adobe Acrobat.jpg

Screenshot_20230802-140023_Adobe Acrobat.jpg

Screenshot_20230802-140221_OTOMOTO.jpg

Screenshot_20230802-140238_OTOMOTO.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.