Skocz do zawartości

Bmw f31 318d n47t bardzo częste wypalanie dpf


marcinlmobile3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam duży problem z bardzo częstym wypalanie dpf nieraz jest to nawet co  40km.Za pomocą aplikacji sprawdziłem czujnik ciśnienia dpf i myślę że tu jest problem na zapłonie pokazuje nieraz 25hpa innym razem 10 i tak różnie także na minusie.Podmieniłem na inny używany sprawny i jest tak samo jak na starym czujniku. Wyczyściłeś dzisiaj cały dolot zdjąłem kolektor ssący i wyczyściłeś że wygląda jak nowy ,zmieniłem odmę i nadal tak samo.Nie wypala do końca kończy wypalanie nieraz przy 9% innym razem 18% sadzy.W dokumentach które dostałem przy kupnie jest że niby dpf był wymieniany przy ok 250tyś  aktualnie 324tyś.Może jeszcze jest jakiś czujnik który odpowiada za odczyt ciśnienia spalin. Olej zalany MIHELL 5w30 ceramic .Żadnych błędów nie ma silnik pracuje równo .Może ktoś podpowie gdzie dalej szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano sprawdziłem auto zimne po nocy, na zapłonie teraz na tym nowym (używanym) czujniku jest -1 czyli jest ok bo tak miałem w e90 n47 184km 2010rok i z dpf było wszystko w porządku.Zobaczę jak auto się zagrzeje to sprawdzę na ciepłym na samym zapłonie.Ciśnienie wsteczne pokazywał różnie niekiedy na samym zapłonie pokazywał aż 15 raz nawet 24hpa co po odpaleniu automatycznie ciśnienie wsteczne nie było miarodajne, nie było błędu czujnika ciśnienia spalin.Może auto musiało się uśpić i wtedy zadoptowało ten nowy czujnik,bo wczoraj po zamianie identycznie jak na starym.Podczas wypalania jest raczej ok temperatura oscyluje w granicach 600 stopni ale zależy od stylu jazdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.