Skocz do zawartości

Kontrolka okładzin hamulcowych-nie można wyłączyć.


nossy

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko-temat dotyczy mini f60, ale to zbliżone auta więc może tutaj znajdę pomoc. Zaświeciła się kontrolka zużycia klocków więc wymieniłem klocki plus tarcze. Mechanik nie wymienił czujnika bo uznał, że dobry. Po wymianie kontrolka nie gasła, a po jakimś czasie zaświeciła się na czerwono. Nie idzie skasować kontroli z pozycji auta. Wymieniłem więc czujnik na nowy, ale mimo to nie idzie skasować kontrolki z pozycji auta jak i przez kompa. Czy wymieniać czujnik na ori, czy wymaga to podpięcia dedykowanego oprogramowania do bmw/mini? Jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, ale tak jak napisałem czujnik po krótkim czasie został założony nowy (dokładnie chwilę po tym jak kontrolka zaświeciła się na czerwono), a w zasadzie to wjechały dwa nowe czujniki bo mechanior pomyślał że pierwszy może być walnięty. Niestety ani z "palca", ani z kompa nie idzie wyłączyć. Kurcze może ten dziad(auto) wysyła sobie zgłoszenie do serwisu/bazy i trzeba to wyłączyć przez jakiś ori program??? Nie chce mi się wierzyć, że to jakaś zwara mechniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie mogę edytować poprzedniego posta, ale udało się i to z "palca". Gdzieś na forum znalazłem procedurę z f30. Żeby usunąć to z ręki drzwi i szyby musza być zamknięty, ręczny off, auto na biegu jałowym. Bez tego procedura nie chciała zadziałać. Dziwne, że nie udało się tego usunąć z pozycji kompa, ale ponoć nie usuwa się tego z "panelu" hamulców tylko serwisu. To tak jakby ktoś miał dalej problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.