Skocz do zawartości

Brak kola zapasowego


polsky166

Rekomendowane odpowiedzi

Czy producent wogole nie przewidział miejsca na kolo zapasowe? 

Jeśli tak to co w przypadku przebicia?

Czy mozna dokupić jakieś dojazdowe na allegro ew. Wozić np 1 kolo z 2 kompletu i czy w razie przebicia można takie goło zamontować? Naped xdrive nie ucierpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

z ograniczoną prędkością <80km/h - kilkadziesiąt KM, ale w większości przypadków opona będzie już do wyrzucenia, bo "zbrojenie" przejdzie przez gume i będą z gumy wystawać drobne elementy stalowe .

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi oponami dopiero problem zauważasz w wypadku gdy jesteś na autostradzie i długa droga przed Tobą wówczas koło zapasowe lub dojazdowe zdaje się lepszym rozwiązaniem. Dziwna sprawa ale problemy z przebitymi oponami w run flat miałem wylącznie w zimowych pirelli sottozero i to wówczas gdy bieżnik był stosunkowo nowy czyli wysoki. Trakcja na takiej oponie jest niska i od razu czułem że jadę na oponie która ma 0 bar. Samochod się dziwacznie kołysze i ugina ale jadę a to duży plus szczególnie w zimie. Nigdy nie stosowałem żadnego uszczelnienia bądz klina zawsze jechałem do wulkanizatora który na specjalnej maszynie ściągał oponę aby nie uszkodzić felgi i naprawiał, oczywiście cena za naprawę specjalna w końcu to bmw i run flat więc troszkę wyższy cennik.  BMW twierdzi ze technologia run flat wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy a to też oczywiscie kosztuje dla mojego X3 komplet michelin primacy 245 i 275 na 19 cali komplet to teraz 5200 plus wymiana. W wypadku stosunkowo nowego auta cena ta wydaje się do przełknięcia lecz jak samochód jest juz leciwy a dochodzą inne wydatki związane z utrzymaniem jak sonda lambda i rozszczelnione amortyzatory pęknięte sprężyny do tego ubezpieczenie to zaczyna być lekko nieciekawie.

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez radzio76

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podzielam opinie przedmówcy, że dojazdówka jest dużo lepszym rozwiazaniem. 

Ale RF ma też zalety, które ja doświadczyłem. Przebiłem letnią oponę jakieś 100-120 km przed celem na drodze szybkiego ruchu, kiedy wracałem wieczorem z maluchem na pokładzie po całym dniu wycieczki. Jazda bez zatrzymywanie z prędkością <80 km/h była akceptowalnie bezpieczna i pozwoliła mi dotrzeć do celu bez zatrzymywania (i wymiany opony), które byłoby trudne biorąc pod uwagę dziecko na pokładzie. 

Opona RF po takiej jeździe była do wyrzucenia.

Obecnie jeżdzę na normalnym oponach, które zapewniają wyższy komfort jazdy i kosztują znacząco mniej.

  

 

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.