Skocz do zawartości

Dziwne buczenie w przednich kołach na nierównościach


lukasz_4don

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Auto to BMW F10 530D xdrive z 2011 roku. Ostatnio coś zaczęło mi delikatnie stukać z przedniej, lewej strony ale nie zawsze, zazwyczaj na drodze typu kocie łby.

Wymieniłem łączniki stabilizatora. Nic nie pomogło. Mechanik przeglądał zawieszenie i nic nie znalazł, chociaż zasugerował że winny może być wahacz rozprężny.

Po kilku dniach pojawił się dodatkowy objaw. Przy jeździe na wprost lub w zakręcie, w momencie gdy przednie koło się ugina na nierównej (jest dociskane mocniej do drogi) drodze słychać buczenie, jak by szum bieżnika opony ale mocniej. Objaw jest mocno słyszalny podczas hamowania silnikiem, podczas przyspieszania praktycznie ucicha.

Czy mieliście kiedyś taki problem? Planuję wymienić wahacze rozprężne (banany) i sworznie wahacza poprzecznego (w xdrive jest wymienny) tylko nie wiem czy dobrze szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że inne zawieszenie ale u mnie właśnie winny był sworzeń prowadniczy (ten wymienny). Stukało w koleinach w asfalcie przy hamowaniu a na kocich łbach dosłownie dudniło w okolicach kolumny kierowniczej. Na szarpakach zero luzów dopiero po podniesieniu koła można było ruszyć sworzniem góra dół o jakiś 1mm. Nowy Lemforder załatwił sprawę.
W F10 xDrive to ten z podwójnym gwintem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.