Skocz do zawartości

BMW E46 330xd BLOKUJE KOŁO, GRYZIE PEDAŁ HAMULCA + WYWALA KONTROLKI OD ABS, TRAKCJI, RĘCZNY.


kom0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent BMW E46 330xd automat, samochód ostatnio zaczął przechodzić jakiś ciężki okres mianowicie i podczas jazdy gdy nacisnę hamulec zaczyna tak jakby gryźć pedał, robi kierownicą, impulsywnie przerywa hamowanie do momentu aż nie wyskoczą na desce kontrolki od ABS, trakcji, ręcznego jakby po prostu odłączył systemy i wtedy jest okej. Nie dzieje sie tak tylko podczas jazdy jest to totalna loteria czasem wsiądę w samochód wszystko jest okej czasami wsiądę i od razu po przekręceniu kluczyka widzę palące się kontrolki, byłem z tym tematem już u mechanika zrobiliśmy czujniki -  nic to nie dało, później łożyska - to samo, na końcu wymieniliśmy pompę ABS, została zakodowana - dalej bez zmian. Oprócz tego były też momenty kiedy wrzuciłem D próbowałem ruszyć samochód jakby sam hamował i blokował koło jakby lewy przód gdy dodawałem gazu próbował ruszyć ale jakby coś go blokowało aż w pewnym momencie puszczało i stopniowo zaczynał ruszać zawsze po takiej sytuacji wywalało te kontrolki. Komputer nic nie pokazuje, żadnych błędów. Sam nie mam pojęcia już co może być przyczyną stąd moja prośba o pomoc w tej kwestii. 😔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie po tym jak urwałem koło na krawężniku, po wymianie czujnika abs problem nie ustępował okazało się, ze wtyczka od abs do której podpina się czujnik nie trzyma dobrze czujnika i na dziurach potrafił się lekko odpiąć po czym wywalało błędy. Włożyliśmy czujnik do końca, skręciliśmy to krótką śrubką i dodatkowo spiekliśmy trytytką problem zniknął całkowicie. Coś ode mnie może Ci pomoże ^^

Edytowane przez SlepyPasterz
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.