Skocz do zawartości

Opony - dokupić 1 nówke czy 2 używki


st4hu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę doradźcie mi. Mam 3 opony zimowe prawie nówki 205/50/R17 continental. I teraz wybór:

 

1. Dokupić nową taką samą, koszt niestety 700zł ?

2. Dokupic nową, inną (tańszą) ? (to chyba nie bardzo dobry pomysł według mnie ale może się myle:)

3. Kupić dwie używki (koszt za 2 w dobrym stanie około 400) ?

 

Proszę o głosowanie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, raczej wyboru nie masz... musisz kupić dwie opony, a czy nówki czy używki? zależy od stanu posiadania finansów.

Nie ryzykowałbym na zimę mieć dwóch opon w różnym stanie na jednej osi (bo tego że różnych nie można - tzn. z innym bieżnikiem - to pewnie wiesz) A raczej niemożliwością jest kupić dwie opony jeżdżone w innych samochodach, w takim samym stanie...

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, raczej wyboru nie masz... musisz kupić dwie opony, a czy nówki czy używki? zależy od stanu posiadania finansów.

Nie ryzykowałbym na zimę mieć dwóch opon w różnym stanie na jednej osi (bo tego że różnych nie można - tzn. z innym bieżnikiem - to pewnie wiesz) A raczej niemożliwością jest kupić dwie opony jeżdżone w innych samochodach, w takim samym stanie...

 

obecne 3 mają tylko sezon i są ładniutkie... no ale mimo wszystko będą się różnić od nowej... czyli chyba pozostaje opcja kupna dwóch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobil tak - kupil jedna nowa .. jak poszukasz to napewno znajdziesz gdzies ciut taniej ...po czym zmierzyl bieznik nowej i tych uzywek, zalozyl na tylnia os ta nowa i jedna jakas zupelnie inna opone .. i troche "przytarl" do wysokosci tej nowej .. roznica w granicach 0,5mm nie bedzie miala znaczenia w jezdzie .. nawet 1mm nie bedzie az tak widoczny .. jednakze przy wiekszych roznicach bedzie ci juz sciagalo ..
kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.