Skocz do zawartości

Modyfikacja auta na gwarancji


--maly--

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki :) Na pewno bedzie modyfikacja wydechu ;)

Polecam downpipe wg mnie wystarczy i z korzyścią dla auta.

 

I niestety po gwarancji to największy minus.....

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki :) Na pewno bedzie modyfikacja wydechu ;)

Polecam downpipe wg mnie wystarczy i z korzyścią dla auta.

 

I niestety po gwarancji to największy minus.....

 

Montaż jest szybki więc można sobie to zdjąć przed serwisem lub serwisować auto w niezależnym warsztacie który ma możliwość wpisywania do bazy BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I niestety po gwarancji to największy minus.....

 

Montaż jest szybki więc można sobie to zdjąć przed serwisem lub serwisować auto w niezależnym warsztacie który ma możliwość wpisywania do bazy BMW.

 

w przypadku awarii samochodu lub wypadku trzeba na lawecie zdemontowac? bo bedzie po gwarancji lub miec znajomego na serwisie

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


I niestety po gwarancji to największy minus.....

 

Montaż jest szybki więc można sobie to zdjąć przed serwisem lub serwisować auto w niezależnym warsztacie który ma możliwość wpisywania do bazy BMW.

 

w przypadku awarii samochodu lub wypadku trzeba na lawecie zdemontowac? bo bedzie po gwarancji lub miec znajomego na serwisie

To jedyny element wydechu, który można odkręcić i wymienić bez cięcia oryginału więc nie dramatyzował bym. W przypadku awarii po prostu samochód przed serwisem musi trafić do niezależnego warsztatu na wymianę downpipe.

Korzyści większych poza lepszym dźwiękiem nie ma bo i tak jest opf, który wszystko blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z bledem check engine? nie idzie po sieci blad do bmw/serwisu?
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Polecam downpipe wg mnie wystarczy i z korzyścią dla auta.

 

I niestety po gwarancji to największy minus.....

 




Jak pisałem wcześniej i po gwarancji.... Mam kolegów u ktorych kupuje i serwisuje auta i w najnowszych modelach juz wielu cwaniaków zdziwiło się bardzo jak stracili gwarancje przy drobnej wymianie niby na gwarancji i były tam tylko dp i box... Niestety tutaj wszystko jest online mogą czytać anomalia dolodowan temp itd i mnie to też irytuje ale trzy razy się zastanowię zanim w M3 dp czy boxa założę w m340i pół biedy... Ale przy m serwis dużo droższy więc szkoda by było gwarancje stracić....

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak pisałem wcześniej i po gwarancji.... Mam kolegów u ktorych kupuje i serwisuje auta i w najnowszych modelach juz wielu cwaniaków zdziwiło się bardzo jak stracili gwarancje przy drobnej wymianie niby na gwarancji i były tam tylko dp i box... Niestety tutaj wszystko jest online mogą czytać anomalia dolodowan temp itd i mnie to też irytuje ale trzy razy się zastanowię zanim w M3 dp czy boxa założę w m340i pół biedy... Ale przy m serwis dużo droższy więc szkoda by było gwarancje stracić....

 

Myslisz że ludzie w BMW nie mają co robić tylko siedzą i śledz co ty robisz z autem :)

Normalne że serwis nie może się dowiedzieć o boxie czy downpipe ale jak ktoś myśli co robi to nie straci gwarancji. Akurat box oszukuje zarówno auto jak i serwis bo na tym to polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko zależy od ASO :wink:

 

No właśnie nie lol....

Czy ja nie tuninguje aut?

Ale skoro kolega mówi i pokazuje konkretne auta z uje. Gwarancja to tak będę wierzył tobie a nie serwisowi...

Sam miałem dyfer za free w jednym bmw wymieniony mimo że auto całe porobione ale te czasy się skończyły...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak pisałem wcześniej i po gwarancji.... Mam kolegów u ktorych kupuje i serwisuje auta i w najnowszych modelach juz wielu cwaniaków zdziwiło się bardzo jak stracili gwarancje przy drobnej wymianie niby na gwarancji i były tam tylko dp i box... Niestety tutaj wszystko jest online mogą czytać anomalia dolodowan temp itd i mnie to też irytuje ale trzy razy się zastanowię zanim w M3 dp czy boxa założę w m340i pół biedy... Ale przy m serwis dużo droższy więc szkoda by było gwarancje stracić....

 

Myslisz że ludzie w BMW nie mają co robić tylko siedzą i śledz co ty robisz z autem :)

Normalne że serwis nie może się dowiedzieć o boxie czy downpipe ale jak ktoś myśli co robi to nie straci gwarancji. Akurat box oszukuje zarówno auto jak i serwis bo na tym to polega.

 


Tak wiem o tym właśnie od ponad roku nad czym ubolewam ze nie mają co robić i przykłady mam kilku aut na gwarancji ale już bez gwarancji i jsk zobaczyli dlaczego im. Uje gwarancje to się za głowę złapali... Tutaj jest wymiana info online wszystko jest też zapisywane, poza tym widzą anomalie w historii doładowań, dawek paliwa, temp spalin czy w dolocie, ty myślisz że bmw to banda idiotow i rzeczywiście wykrycie modyfikacji jest czymś z kosmosu :mrgreen:

Nie życzę usterek ale potem będzie lament.... Sam mam i kolegę handlowca i w serwisie niestety teraz często dużo usterek jest sprawdzanych odgórnie pod kontem modów właśnie w celu uwalenia gwarancji i sam się tym irytuje ze kiedyś tego nie było.

Admin przerzucisz te wiadomości to działu uwalenia gwarancji w nowych m po modach?? :mrgreen:

Zeby koledze fajnego tematu nie spamować

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak pisałem wcześniej i po gwarancji.... Mam kolegów u ktorych kupuje i serwisuje auta i w najnowszych modelach juz wielu cwaniaków zdziwiło się bardzo jak stracili gwarancje przy drobnej wymianie niby na gwarancji i były tam tylko dp i box... Niestety tutaj wszystko jest online mogą czytać anomalia dolodowan temp itd i mnie to też irytuje ale trzy razy się zastanowię zanim w M3 dp czy boxa założę w m340i pół biedy... Ale przy m serwis dużo droższy więc szkoda by było gwarancje stracić....

 

Myslisz że ludzie w BMW nie mają co robić tylko siedzą i śledz co ty robisz z autem :)

Normalne że serwis nie może się dowiedzieć o boxie czy downpipe ale jak ktoś myśli co robi to nie straci gwarancji. Akurat box oszukuje zarówno auto jak i serwis bo na tym to polega.

 


Tak wiem o tym właśnie od ponad roku nad czym ubolewam ze nie mają co robić i przykłady mam kilku aut na gwarancji ale już bez gwarancji i jsk zobaczyli dlaczego im. Uje gwarancje to się za głowę złapali... Tutaj jest wymiana info online wszystko jest też zapisywane, poza tym widzą anomalie w historii doładowań, dawek paliwa, temp spalin czy w dolocie, ty myślisz że bmw to banda idiotow i rzeczywiście wykrycie modyfikacji jest czymś z kosmosu :mrgreen:

Nie życzę usterek ale potem będzie lament.... Sam mam i kolegę handlowca i w serwisie niestety teraz często dużo usterek jest sprawdzanych odgórnie pod kontem modów właśnie w celu uwalenia gwarancji i sam się tym irytuje ze kiedyś tego nie było.

Admin przerzucisz te wiadomości to działu uwalenia gwarancji w nowych m po modach?? :mrgreen:

Zeby koledze fajnego tematu nie spamować

 

Właśnie w marcu wymienili koledze silnik na nowy po awarii w m240i. Auto po modach do aso pojechało w serii dobrze przygotowane. Bmw teraz bardzo straszy już na przyjęciu gwarancyjnym krzyczą że opłata 1400 jak auto modyfikowane ale bez przesady. Box oszukuje parametry więc auto ich nie widzi jak by widziało miał byś błąd przekroczonej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Właśnie w marcu wymienili koledze silnik na nowy po awarii w m240i. Auto po modach do aso pojechało w serii dobrze przygotowane. Bmw teraz bardzo straszy już na przyjęciu gwarancyjnym krzyczą że opłata 1400 jak auto modyfikowane ale bez przesady. Box oszukuje parametry więc auto ich nie widzi jak by widziało miał byś błąd przekroczonej wartości.

 


Chyba wiesz , że jestem ostatnią osobą która nie chce robić modów .... Ale skoro pokazał mi że uwalili gwarancję to ja już sam nie wiem ....

No tak mi np po wypięciu boxa wywaliło dwa błędy przed serwisem 340i skasowane kompem serwisowym i nie ma po nich śladu ... ale tak jak mówię ja wiem jak działa BOX i i nie programuje sterownika tylko oszukuje ale w kompie widać że była inna wartość zadana doładowania itd wszystko mogą sprawdzić widocznie kwestia tego na ile centrala się na to uweźmie ... Tak jak pisałem w f30 330i zrobili mi wał za free , a auto całe porobione koszt pod 20k

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie widzą doładowania większego itd bo samo auto nie wie że takie występuje. Podłącz tester diagnostyczny włącz box i wyłącz i zobaczysz że wartości maksymalne są takie same. Ryzyko jest zawsze ale coś za coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys rozmawialem z kolega Prmax i powiedzial ze jak beda chcieli to zobacza ze jest inne doladowanie i to byla mowa o wczesniejszej generacji emek, a teraz jak przy obecnej generacji emek moga jeszcze wiecej zobaczyc? Co do boxow to jeden box bedzie plul bledami i bedziesz musial za kazdym razem czyscic bledy, a box innej firmy bedzie idealny bez zadnych bledow. One nie wychodza po za limity i to jest dobre i zdrowe, ale jak to teraz ma sie z czytaniem przez bmw to nie wiem. Kiedys gdzies czytalem ze takie samochody sa oflagowane i w razie awarii gwarancja kaput
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.