Skocz do zawartości

Odpowietrzanie hamulców M


luk_byd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Pomagałem koledze zmienić hamulce - ze zwykłych na M. Kupił używany komplet z przebiegiem 4 tyś km i takie założył - nie wnikam, choć wyglądało wsio jak nowe - nie ważne, wspominam że używane (założone w te same miejsca co w aucie dawcy) bo może mieć to znaczenie w dalszej cżęści.


Odpowietrzone - tzn. najpierw:

prawy tył

lewy tył

prawy przód

lewy przód


Tyle co nic było bąbelków, później już ciurkiem leciało.


Przednie odpowietrzone najpierw odpowietrznikiem od zewnątrz, później od wewnątrz.


No i jest tak:

Na zgaszonym - pedał raczej twardy

Na odpalonym - pedał przy mocnym wciśnięciu i przytrzymaniu ok. 5-7 sekund można wcisnać do podłogi - wraca na miejsce. (np. na światłach)


Podczas jazdy hamuje w miare normalnie - chociaż takie wciśnięcie pierwsze 2-3cm jest dość bezwładne (ale czuć że delikatnie zaczyna spowalniać).



Spojrzałem w żony GT i F11 (akurat to jest pod ręką) i pedał na zgaszonym i odpalonym zachowuje się tak samo.

Ale jest inna chrakterystyka pedału podczas jazdy - hamuje dość mocno od góry, tutaj jest taka bezwładność przez pierwsze 2-3cm wciśnięcia - czy to kwestia używanych tarcz i klocków że musi się na nowo ułożyć, czy jednak coś źle odpowietrzone?


Była też robiona prodecura z ISTA ale tam jest tak że:

1 - odpowietrzenie manualne

2- odpowietrzenie przód lewy

3 -odpowietrzenie tył lewy

4 - odpowietrzanie pompy

5- znowu przód lewy

6 - tył lewy

7 - odpowietrzanie pompy

zaciaganie recznego


i koniec - nie robi prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy pierwszej aktualizacj, 2NH zniknie. Niebawem czeka mnie to samo graty mam kupione.

Myślisz ze prelci dostawać będą jeszcze aktualizacje? Zarówno on jak i ja mamy soft 07.2021 - wiec troche czasu juz minelo.


No chyba ze przez ASO ręcznie, bo nawet jesli ja sam przez Iste czy E-Sys zrobie aktualizacje to 2NH zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmm, mam aktywne usługi Remote i pozostałe. Nie mam zadnego monitu.


Dziwne u kolegi jest to ze pedal jest bardziej miekki od gory niz był.

Jakby też miękciej wracał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 07.2021 miałem już dwie albo trzy aktualizacje OTA.

Aktualnie soft 11/2022.60

Ja mam G21 z 19roku, właśnie mi wjechała 11/2022.60. Wiec teraz zrobię upgrade tarcz i zacisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmieniłem tarcze i zaciski na niebieskie - w końcu się za to zabrałem

Podczas wymiany nie zauważyłem że odpowietrzniki od dawcy były odkręcone, w efekcie po montażu czekało mnie odpowietrzanie.

Nowy płyn+pompka ciśnieniowa i jedziemy, przelałem już 2 butelki 0.5l przez tylni prawy zacisk i cały czas lecą bąbelki powietrza ! Pytanie co jest nie tak? ile tego płynu musi przelecieć żeby się odpowietrzył, ? na drugim kole to samo, natomiast z przodu ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić tarcze i klocki na tylnej osi (podstawowe hamulce).  Z racji tego, że różnica w cenie pomiędzy zwykłym zestawem a M-kowym jest niewielka, w dodatku klocki są kolorowe chciałbym wymienić je na ten większy zestaw. 2 pytania:

 - czy można wymienić tarcze i klocki na te większe bez żadnych dodatkowych elementów?

 - czy mogę zachować zwykłe tarcze i klocki na przedniej osi, a na tyle wrzucić większe? Chodzi o to, że te z przodu są jeszcze dobre i nie chcę od razu dwóch osi wymieniać.

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej wymienić sam przód, zwłaszcza że właściwie to przednie koła biorą udział w hamowaniu.

Nie potrzeba nic oprócz tarcz, zacisków, nowego płynu, czujnika ( jeśli jest już przytarty) oraz chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem czy się dobrze dogadujecie, ale trzeba zaciski zmienić i z tyłu jarzmo.

Dobrze jest też tarcze kotwiczne na większe zmienic.

 

Zmieniałbym w komplecie, nie dziadował. Przecież to hamulce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.