Skocz do zawartości

Rozładowywanie akumulatora


Betico

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 545i Mam taki problem że akumulator pada, problem w tym że nie regularnie,czasem auto stoi tydzień i pali bez problemu, czasem po nocy już nie odpali, a czasem podczas jazdy gdy np zatrzymam się na czerwonym, silnik chodzi ale cała deska wariuje, po zgaszeniu auta okazuje się że wyczerpany. Aku ma ok półtora roku po wymianie, do tej pory nie było problemów

Ktoś borykał się z takim przypadkiem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na 100% sprawdzisz kleme odłączeniem kabelka ? To tak 5/10 :) Akurat sam miałem przeboje z IBS , choinka na zegarach, kasowanie daty i dziennego przebiegu , różne błędy ze skrzynią włącznie :) komunikaty że coś rozładowuje Aku na postoju codziennie . I nawet po odpięciu kabelka! Zero poprawy tak samo ! Walczyłem z tym chyba pół roku aż kiedyś byłem gdzieś i chłopaki mieli kleme w bardzo dobrej cenie używkę więc kupiłem w razie w. Po wymianie klemy ibs i zakodowaniu od nowa Aku problemy zniknęły!! Już nie ma komunikatów że coś rozładowuje Aku codziennie data i dzienny przebieg też nie znika i brak choinki na zegarach :) regulator napięcia diagnozuje się przez podejrzenie w inpie lub bimmertool napięcia jakie daje podczas ładowania (czy w ogóle daje) i porównaniu jakie powinno być .

Szczerze mówiąc nie wiem jakie powinno być ale pewnie takie info jest w necie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi żadne błędy nie wyskakują właśnie, dopiero po tym jak Aku padnie. Ładowanie mam ok. 14v.

Odpinać kabelek od klemy, tylko że mi to zdarza się nie regularnie, a jeździć np tydzień z odpiętym to tak chyba nie za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.