Skocz do zawartości

e39 abs przedlift osadzenie czujnika.


Gethigh

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem.


Czujnik lewy przedni (strona kierowcy) co kilka sekund pokazuje prędkość równą 0km/h.

Czujnik abs tego koła padł całkowicie (był wcześniej wymieniany przez poprzedniego właściciela na bosch abs działał przez prawie 2 lata bez problemów).

Przy wymianie zauważyłem, że jest urwana jedna śruba mocująca czujnik... w myśl zasady działało wcześniej więc będzie działać przykręciłem również na 1 śrubę (wcześniej oczyściłem gniazdo czujnika oraz bieżnię abs przez dziurę po czujniku) i zaczęły się problemy - już przy wyjezdzie z garażu abs zaczął się bez sensu włączać przy dotknięciu hamulca.

Pomyślałem, że pewnie bieżnia abs walnięta, łożysko dawało już o sobie znać (jeszcze oem bmw) więc stwierdziłem, że wymienię na drugie i faktycznie w starym bieżnia była lekko przekrzywiona... jaki efekt? Na nowym łożysku jest jeszcze gorzej - wcześniej abs włączał się poniżej 30km/h teraz po przejechaniu 300m wywala najpierw błąd ASC a za parę sekund również błąd ABS.


Pytanie brzmi - czy może to być wina tego, że czujnik jest przykręcony tylko jedną śrubką ?


Czujnik jest oczywiście bosch-a, oczywiście z szarą wtyczką identyczny jak był wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.