Skocz do zawartości

[BMW X3 G01] AWARYJNOŚĆ


DamnWamn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Przymierzam się do kupna auta, biorę pod uwagę X3 G01 (raczej benzyna, robię dużo krótkich odcinków).


Biorę pod uwagę albo kupno nówki (~280k) lub kupno kilkuletniej używki (~160-180k).


I tutaj pojawia się pytanie odnośnie awaryjności i usterkowości.


Czy warto łasić się na 100k oszczędności przy zakupie używki?

Jak ogólnie G01 się trzyma?

Słyszeliście o jakichś awariach lub męczących usterkach?


Jeszcze niedawno byłem zdecydowany na Volvo XC60, ale jak poczytałem na forum Volvo opinie użytkowników, to mi się odechciało tego samochodu.


Napiszcie proszę jak się wam te auta trzymają.

Edytowane przez DamnWamn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem BMW i byłem użytkownikiem Volvo XC60. To co piszą na forum to prawda o czym boleśnie się przekonałem. Stąd też stałem się posiadaczem BMW bo uciekałem z Volvo czym prędzej. Ta marka po przejęciu przez chinoli, skończyła sią. Owszem, ładne to to jest ale nic więcej. Psuje się (a przynajmniej mój) na potęgę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem BMW i byłem użytkownikiem Volvo XC60. To co piszą na forum to prawda o czym boleśnie się przekonałem. Stąd też stałem się posiadaczem BMW bo uciekałem z Volvo czym prędzej. Ta marka po przejęciu przez chinoli, skończyła sią. Owszem, ładne to to jest ale nic więcej. Psuje się (a przynajmniej mój) na potęgę.

 

No, ogólnie na forum Volvo ludzie mówili mi, że bez gwarancji to by się bali dotykać XC60 2 generacji.

Co prawda kilku osobom te auta się nie psuły, ale... czy warto ryzykować?


A jak Tobie sprawuje sie BMW? Masz jakąś wersję z serii G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Tobie sprawuje sie BMW? Masz jakąś wersję z serii G?

 

Oczywiście. Mam G02 czyli X4. Przejechałem już ponad 10k (mam go od września) i do tej pory absolutnie żadnych problemów i nawet nie musiałem nic zgłaszać. Jedyny problem jaki miałem to przestał mi działać przycisk od BC ale restart iDrive'a rozwiązał problem także jest super. W XC60 przy tym przebiegu miałem już wymienianą pompę hamulcową bo po przejechanie ok 1000km nagle podczas hamowania pedał wpadł w podłogę i koniec. Na szczęście pompując nim jakoś wyhamowałem no i co, laweta i do ASO. Ponadto wymieniali mi wiązkę PDC bo czujniki mi wariowały i podczas jazdy same się włączały i wyłączały. 2 razy aktualizowali oprogramowanie bo miałem problem z tym całym systemem multimedialnym gdzie raz przestały mi działać dźwięki np kierunkowskazów czy jakichś powiadomień a drugi raz radio nagle traciło dźwięk po czym zaczynało grać, później znowu cisza i znowu zaczynało grać i jeszcze wymieniali mi oba korpusy lusterek bo jedno się zacięło podczas składania i silniczek słychać że buczał ale nie miał siły ani go rozłożyć ani złożyć a drugi składał i rozkładał lusterko z takim wyraźnym oporem (dodam że nie było to w zimę więc o żadnym zamarznięciu nie ma mowy). To wszystko oczywiście wyłącznie mniej więcej do takiego przebiegu jaki mam teraz w BMW bo później było jeszcze trochę innych rzeczy jak przestała działać klamka kierowcy tzn zamykanie dotykowe na niej. No i ponadto miałem permanentny problem z wypalaniem DPF'a. Mimo że proces przeprowadzałem do końca bo jeździłem z wpiętym OBD i wiedziałem kiedy mi się wypala to i tak po 4 - 5 wypalaniach czyli co ok 4000km pojawiał się komunikat o nadmiarze oleju co kończyło się wizytą w ASO i wymianą oleju z filtrem. Kilka razy samochód stał u nich z tym problemem i pod koniec jedynie częstotliwość się zmniejszyła czyli nie co 4000km a co ok 12000km pojawiał się komunikat o nadmiarze oleju. A serwis poza gwarancyjny Volvo droższy od BMW. Także drugi raz bym nie kupił. To już nie to Volvo co kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.