Skocz do zawartości

Sterownik świec Beru GSE102 do M57 niedostępny - zamienniki


pesti

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie idzie kupić jedynuie słusznego do niedawna sterownika świec do M57 (E90), czyli Beru GSE102, są tylko zamienniki: Hitachi, Gebe, Hoffer. Słyszałem jeszcze o Huco i Herth Buss.

Montował ktoś któryś z nich i może wskazać co brać?


Po 4.5 roku od wymiany wywaliło mi błąd jednej świecy. DPF nadal się wypala pomimo błędu co ciekawe, ale mechanik mówił, żeby wymienić zanim nagar się na niej nazbiera, skoro nie grzeje. A i sterownik przy okazji.

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisalem ci w poprzednim temacie. Ja polecam regeneracje sterownika, bo sie tym zajmuję :)

 

Jesli uda mi sie wczesniej wymienic, to podesle ci w sierpniu ten, ktory mam obecnie, bo akurat bede w Polsce (mieszkam w UK), zostanie jako zapasowy.

Ewentualnie moglbym od Ciebie odkupic jezeli sprzedajesz juz zrobione? No i o ile moge sobie z ta wymiana poczekac do jesieni.

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko możesz, ale mechanik rzeczywiście ma rację. Im dlużej jeździsz z uszkodzona świeca tym trudniej ją wykręcić. Nie raz tego doświadczyłem. Czesto miałem problem z wykreceniem świecy, która od dłuższego czasu nie działa.

Na wymiane, odsprzedaż też mam sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możesz, ale mechanik rzeczywiście ma rację. Im dlużej jeździsz z uszkodzona świeca tym trudniej ją wykręcić. Nie raz tego doświadczyłem. Czesto miałem problem z wykreceniem świecy, która od dłuższego czasu nie działa.

Na wymiane, odsprzedaż też mam sterowniki.

 

Okej, to odezwe sie latem, bede w Polsce miesiac, wiec nie bedzie problemu pewnie, dzieki. A poki co kupie Hitachi/Huco. Jest jakas roznica jakiej firmy swiece? (Denso, NGK, Bosch, Beru)

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli chodzi o moje doswiadczenia, to NGK najslabsze. BOSCH nie sa zle, ale najdluzej dzialaja BERU. Z DENSO nie mualem do czynienia kompletnie.

Co do sterownika, to chyba ten HUCO jest najlepszy po BERU. Chociaż kilka mam do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie Bosche wytrzymaly 4.5 roku, ok 46,000km i pierwsza sie zjarala.


Jeszcze o cos zapytam:


Wszystkie strony pokazuja dwa sterowniki HUCO jako pasujace do M57N, numery produktu to: 2502197 i 132197

Nie wiesz moze czym sie roznia?


EDIT: 13xxxx to Huco a 250xxxx to Hitachi, roznia sie tylko nadrukiem na obudowie :)

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.