Skocz do zawartości

BMW e46 - zmiana buforu wskazan temperatury przez wskaznik


xxxprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Mam pytanko, czy ktos z Was o tym slyszal lub cos podobnego uskutecznial? W zegarach w e46 denerwuje mnie jedna rzecz. Mianowicie wskazania tzw "pionu"

wskazowki temperatury jest nieprecyzjna i zakres temperatury jest beznadziejnie zaszeroki. Tzn zakres pionu to 75 do 115 stopni C. Jaka jest tego zasadnosc to nie mam pojecia....

ale same minusy takiego rozwiazania jesli chodzi o bufor wskazan temperatury na zegarach. Wolalbym, zeby wskazowka dynamicznie przesuwala sie i wskazywala realna temperature.

Od jakiegos czasu zastanawiam sie to zmodyfikowac tymbardziej, ze wyrzucilem juz kilka lat do tylu viskoze a zostawilem tylko elektryczny wentylator

(w wersji z automatem jest wiskoza plus przedni elektryczny przed chlodnicami), ktory raz niestety mnie zawiodl i bez ostrzezenia wskazowka 0 - jedynkowo wskoczyla na czerwone pole...

Z racji ,ze posiadam radio na androidzie to myslalem nad interfejsem IBUS -


Ma to sens ze wzgledu na dodatkowe funkcje, ale ma duzy tez minus bo obserwacja wskazan temperatury jest mocno niekomfortowa.

Inna opcja nad jaka sie zastanawialem to:

https://www.p3cars.com/bmw/bmw-3-series/e46-3-series-1999-2005/p3-obd2-multi-gauge-v2-bmw-e46-1997-2006/

Cena troche zabija, ale wskazania zawsze sztywno wskazuja aktualna temperatury i jest ona w zasiegu wzroku. Cena wysoka, ale zawsze nizsza niz "UPG"


Niemniej trafilem kiedys tez na ten filmik:


I to rozwiazanie byloby chyba najbardziej rozsadne bo wskaznik temperatury jest przeciez na wprost przed oczami...

Podchodzilem nawet do tematu u siebie ale po podlaczeniu PA softu okazalo sie, ze mam inne wartosci i wstrzymalem sie z edycja.

Ostatnio znalezlem nawet tutoriala i musze ten temat bardziej przejrzec:

https://www.e46fanatics.com/threads/diy-changing-temperature-gauge-buffer-range-with-pa-soft-1-4.1013600/


Ale byc moze ktos z Was modyfikowal zegary i ma "gotowca", ktorym moglby sie podzielic :)?

Lub chcialby ogarnac mi to zdalnie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki za linka, tak widzialem go kiedys ale go nie przejrzalem jeszcze od deski do deski. Ale spojrzalem na to troche dokladnie i faktycznie wyglada, ze jest rozwiazanie ktory dotyczy moich zegarow:


"I just attempted this on our 05 325xi (m54B25) and when reading the EEPROM, line 0x0f0 is entirely different. For some reason, i always have issues when trying to search the forums using Tapatalk, couldn't even find this thread to update this post after realizing my problem was already covered twice in this thread lol.

So, if you have 0x0F0 : 7F 7F 7F FF 0A 01 96 23 12 19 64 19 03 F5 00 62

then leave it alone and skip down to 0x340 and 0x350 and change it to

0x340:03 05 7D 83 00 8A 92 E1 02 00 C8 00 8C 06 0F 41

0x350:5A 64 6E 73 00 10 2D 2D 4A 52 00 17 2E 42 5E A2


After a test drive I can confirm it does work correctly. Using the hidden menu obc, the temps are spot on."


Tak, wiec mysle, ze trzeba bedzie zrobic jak jest w instrukcji i wreszcie zegary beda pokazywac to co powinny a nie bzdurna temperature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.