Skocz do zawartości

Opcja adaptive vs hybrid BMW X5 45e


bibik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem posiadaczem od wczoraj wersji BMW X5 45e i nie mogę za bardzo rozkminić na czym to polega że opcja Active niby łączy się z mapą i dostosowuje zawieszenie do trasy czy zawieszenie i pobór prądu też? Jestem na razie zielony, zszokowalo mnie przyspieszenie jest kosmiczne 5,3 do setki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W trybie active samochód sam wybiera który z pozostałych trybów jazdy będzie właściwy w danym momencie, w zależności od stylu prowadzenia i danych nawigacyjnych (zbliżające się wzniesienia, zakręty etc.). Wyręcza tym samym kierowcę, który nie musi przełącząć trybów w zależności od potrzeb i nastroju.

Korzystanie z danych nawigacyjnych nowością nie jest. Jest wykorzystywane przez BMW od wielu lat. Na początku pomagało skrzyniom biegów odpowiednio wcześnie dobrać odpowiednie przełożenie albo unikać niepotrzebnej zmiany, kiedy np. po jednym wzniesieniu jest kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moją hybrydką w trasie jeszcze nie byłem

ale z innych źródeł czytałem, ze należy zadawać adres końcowy (metę) w nawigacji w celu zaplanowania gdzie ma użyć paliwa a gdzie ma jechać prądem

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jechałem 2x tą sama trasę raz w trybie adaptive a raz w hybrid. 

Niemam tego potwierdzonego wynikami ale się mi wydaje w trybie adaptive w autostradzie szybciej przełącza na silnik  

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.