Skocz do zawartości

Zerwana linka otwierania maski.


Maru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Najprawdopodobniej linka wyskoczyła z zaczepu pod maską, Początkowo myślałem, że się zerwała, miałem nadzieję, że przy dźwigni w samochodzie, ale niestety nie :mad2: . Jak otworzyć maskę awaryjnie? Udało mi się wyciągnąć nerki, ale nie wiem jak się dostać do zamka. Wszystko jest osłonięte plastikową obudową, od góry jest osłona gumowa, widać dźwigienkę do podnoszenia maski. Gdzie szukać dojścia do zaczepu zamku, żeby go jakoś odblokować?


Pozdrawiam, Marek.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W przypadku E46 sprawa jest beznadziejna. Te wszystkie filmy i tutoriale to se mozna wsadzic głęboko. Mój przypadek byl taki ze nic sie nie zerwalo ale linki po prostu sie nie ruszaly, ale zanim do tego doszedlem, zaczalem walczyc przez nerkę. Dostęp do czegokolwiek zerowy. Nie mam pojecia jak spowodowac aby zamek puścił linkę. Jak napisalem na szczescie u mnie linka sie nie zerwala tylko zardzewialy w pancerzu. Udalo mi sie po wypieciu linki z raczki do otwierania, kombinerkami pociagnać mocnirj i maska odskoczyla. Aby to naprawić, do wymiany mialem linki i przy okazji chcialem wyczyscic zamki. Demontaz tego wszystkiego, to jak operacja serca przez odbyt. Zero miejsca.

Tu masz jak caly ten system wyglada


Ten sposob nie do zrobienia z zamknieta maska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, udało się :cool2: :mrgreen: Polecam poniższe filmy:




Przede wszystkim źle się do tego zabrałem, niepotrzebnie wyciągałem nerki i szukałem centralnego zaczepu. Z zaczepem po stronie pasażera poszło nawet szybko, bo dźwigienka jest od strony lampy. Gorzej było z drugim zaczepem. Po stronie kierowcy dźwigienka jest od strony silnika i trudniej w nią trafić. Udało się dopiero jak przyświeciłem lampką w szczelinę pomiędzy lampą, a osłoną grila. Wtedy widać szczelinę w mechaniźmie zapadek. W tą szczelinę trzeba wsunąć pręt, dobrze go wcześniej lekko przygiąć.

Nie wiem jak to możliwe, ale wyskoczyła linka w łączniku, który jest pod maską :mad2:

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.