Skocz do zawartości

E36 stuki z tyłu, lewa strona (amortyzator)


kons18

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od kilku tygodni walczę ze swoją E36 1.6 M43. Od pewnego czasu dochodziły mnie dziwne, głuche stuki z tyłu samochodu (głównie z lewej strony). Jako że ok.30 tys. km temu wymieniłem tylne amortyzatory oraz sprężyny od razu je wykluczyłem. Przewertowałem dziesiątki tematów na różnych forach. Padło na wymianę wszystkich tulei zawieszenia tylnego, zarówno wahaczy jak i wózka. Po wymianie zrobiło się "ciszej" ale małe stukanie pozostało. Postanowiłem jeszcze raz przyjrzeć się amortyzatorom. Kupiłem nowe mocowania górne, chociaż stare nie były wcale zużyte (zdjęcia). Poskręcałem wszystko na nowo i uwaga ! coś mnie tchnęło, zamieniłem amortyzatory stronami. Podczas jazdy próbnej niepokojące dźwięki ustały, aż do przejechania kilkunastu km zaczęła odzywać się tylko lewa strona. Próba dokręcenia nakrętki mocowania amortyzatora w bagażniku zakończyła się zerwaniem gwintu. Założyłem więc stare mocowanie i ponownie wszystko poskręcałem. Na razie jazdy próbnej nie było bo jestem w pracy. Czy ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co to może być ?Mocowanie to Meyle HD.

https://iv.pl/image/GZHjEXa https://iv.pl/image/GZHjL9f

Jak widać zastosowałem dodatkowe wzmocnienie. Z nieoryginalnych rzeczy to nie posiadałem tej górnej podkładki więc zastosowałem 2 : większą i mniejszą. Jeśli dobrze rozumiem do dokręcenie tej nakrętki odpowiada za unieruchomienie mocowania względem tłoczyska ? Natomiast dokręcenie nakrętek bocznych za unieruchomienie mocowania względem karoserii ? Jak widać zastosowałem tam dodatkowe "kontry", może trochę na wyrost zapobiegające odkręcaniu się nakrętek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.