Skocz do zawartości

Błąd 9CBB


marcindzido1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Mam problem ze swoją E90, otóż po odczycie kodów błędów przez apkę widnieje błąd 9CBB (brak opisu) i nie da go się usunąć. Błąd pochodzi z FRM obstawiam że to jakiś błąd odnośnie zwarcia. Znikło mi również podświetlenie przycisków w drzwiach, przełącznika świateł i multifunkcji w kierze. Ktoś wie co może oznaczać ten błąd i gdzie szukać usterki? Światła wszystkie są okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze



Pierwszy raz spotykam się z tym błędem.

Czytając informacje o tym błędzie na inny forach jak i tutaj , to czy nie masz przepalonej jakiejś żarówki?

Od kierunkowskazu , tylne przeciwmgłowe, mijania , długie itp ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że nie świecą mi żarówki przeciwmgielne po ich wymianie i resetu zwarcia nadal nie świecą . Błąd 9CBB już nie wrócił ale za to pojawił się kolejny A8C7. Przegrzebałem fora i na żadnym nie znalazłem opisu błędu. Kontrolka od przeciwmgielnych się świeci a światła nie świecą. Z tyłu bez żadnego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja znalazłem takie objaśnienie błędu...


• FRM - Zacisk 58g właściwy - z_70 - Moduł strefy dla stóp

lub

• LM: Przesłona światła biksenonowego uszkodzenia - lm_ahl_2 - Wskaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ty nie masz modulu LM tylko FRM, wiec interesuje cie terminal 58g. Poszukalem trochę i jest to terminal odpowiedzialny za oświetlenie wnetrza. Tu masz opis po angielsku, ale jak w goiglach wpiszesz terminal 58g, to uzyskasz troche informacji


The footwell module provides terminal 58g via the K CAN or via conventional wiring. Terminal 58g is pulse-width modulated and has 2 brightness stages.


Terminal 58g jest podlaczony do modulu FRM do wtyczki X14261 do pinu 48. Wtyczka X14261, to ta na samej gorze modulu, jak jest w aucie przykrecony. Kolor kabla szary z czerwonym paskiem grubosci 0,75mm. Podlaczone jest to do kazdego podświetlenia np. w radiu, przy zmianie biegow w automacie, przy przelacznikach na drzwiach itp.

Dodatkowo do tego tetminala jest tez podlaczony pin 21 we wtyczce X14259 w module FRM. Ta wtyczka to jedyna po drugiej stronie FRM. Kolor i grubosc kabla ta sama. Do tego pinu podlaczone jest podswietlenie kiery oraz te pokretla na srodku między kratkami wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.