Skocz do zawartości

X5 G05 ładowanie indukcyjne telefonu - problem


Jamar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja niestety podczas konfiguracji ciałem koszty i nie zamówiłem indukcji, wiec kupiłem na Ali nakładkę indukcyjna 15W 44977a51cd5f17f6eb421bae65aae752.jpg

z której jestem mega zadowolony. Raz ze wyglada to schludnie a dwa kosztowała grosze ok 300 pln



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam "5" sedana bez ładowania indukcyjnego. ALE

jak jadę na WAZE i Apple Car to przejeżdżam 500 km bez doładowywania, telefon trzyma cały czas jednakową temperaturę,

ale po przełączeniu na Yanosika telefon się mocno grzeje i bateria jest drenowana - około 250 km i baterii brak.

Tu bym szukał winowajcy

telefony różne

I 13 pro max,

I 11 max

oraz Samsung S20

na Androidzie dodatkowo po około 3 godzinach jazdy i Waze i Yanosik się wyłącza

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety podczas konfiguracji ciałem koszty i nie zamówiłem indukcji, wiec kupiłem na Ali nakładkę indukcyjna 15W 44977a51cd5f17f6eb421bae65aae752.jpg

z której jestem mega zadowolony. Raz ze wyglada to schludnie a dwa kosztowała grosze ok 300 pln



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

też na ten produkt trafiłem i się zastanawiam , czy możesz podesłać fotki od siebie z auta bo wiadomo że te co oni dają to są podrasowane :-) .

jeśli masz link do sklepu to też będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przełączeniu na Yanosika telefon się mocno grzeje i bateria jest drenowana - około 250 km i baterii brak.

Tu bym szukał winowajcy

 

Pisałem o tym wyżej. U mnie obecnie telefon podłączony na kablu w połączeniu z Yanosikiem wręcz przechodzi w tryb "nie ładuję ze względów bezpieczeństwa".


Na swoje X5 czekam, ale założę się że problemów z ładowarką nie będzie - o ile nie skorzystam z Yanosika ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą załączam fotki z zamontowaną w 2021 ładowarką indukcyjną

b5f164f6716fdf87ca52233e75a2abd7.jpg

Link do produktu


335,33 zł 50% zniżki | Dla BMW X5 G05 X6 G06 2019 2020 15W samochodów qi bezprzewodowa ładowarka do telefonu szybkie ładowanie płyta uchwyt telefonu akcesoria

https://a.aliexpress.com/_EGqZQMB



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czystej ciekawości, odpalanie samochodu z telefonu działa? czy ładowarka blokuje przesył sygnału?

a w jaki sposób odpalacie samochód telefonem, bo nigdzie nie zauważyłem takiej opcji?

 

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/bmw-connected-drive/bmw-digital-key.html

 


" BMW DIGITAL KEY PLUS – ROZSZERZONE FUNKCJE KOMFORTOWE.* "

O cie kurła Pioter... Mogę to jakoś ogarnąć ??haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardziej niż pewny ze DK+ działa z Idrive 8, a zwykły DK ze starszą wersją.


Na tym filmie widać ze babeczka ogarnia nowego iX ( chyba) i w apce ma DK+, ja jak konfigurowałem to miałem nazwe DK ( bez Plusa)


tutaj idelanie widac wersje DK+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, poszukam gdzie czytałem o iDrive7. Byłem wręcz pewien że jest dostępne ze zbliżaniem/oddalaniem się w iD7, ale z braku auta nie miałem jak na własnej skórze sprawdzić. Salon znów jest bezużyteczny w kwestii wiedzy w tym zakresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać nawet na filmach na YT. Wszyscy ogarniają nowe auta i w apce maja info o DK+, a z iDrive 7 jest tylko DK. Szkoda bo fajna opcja by była gdyby DL działał jak zwykły kluczyk (otwieranie/zamykanie ) po zbliżeniu do auta.

Btw apka AUDI tysiąc razy lepsza niż BMW. Mam podpięte A7 teściowej tez to normalnie zegarkiem mogę otworzyć, zamknąć i odpalić ogrzewanie postojowe, a na BMW? Jedynie status auta i paliwo. Szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Digital Key Plus also enables additional functions via the My BMW app using UWB technology near vehicles with production dates from November 2022 (an Apple iPhone with iOS 16 operating system is required). The additional functions are displayed in the My BMW app as soon as you approach the vehicle to within about six 6 metres. These include the comfort open/close functions, known from the long press on open/close with the physical vehicle key, as well as the level control for vehicles with air suspension. In the BMW 7 Series, the optional automatic doors can also be operated via the My BMW app within the UWB range. For vehicles equipped with BMW Operating System 8 and Parking Assistant Professional, Remote Control Parking can also be controlled via the My BMW app.

 

Żródło: https://www.press.bmwgroup.com/global/article/detail/T0404062EN/bmw-model-update-measures-as-of-autumn-2022?language=en



Stąd moje przypuszczenia, że w naszych - dopiero produkowanych - egzemplarzach powinien być dostępny. OS8 jest wspomniany przy dodatkowych funkcjach. Dodatkowo gdzieś na anglojęzycznych forach czytałem, że UWB (Ultra-wideband) jest montowany jako moduł od drugiej połowy 2021, także spodziewałbym się rozszerzenia funkcjonalności poprzez RSU (Remote Software Upgrade), dokładnie tak jak zrobili, aby umożliwić wykorzystanie DK oraz DKP użytkownikom urządzeń z Androidem.

Edytowane przez apzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zjechaliśmy z tematu głównego, nie wiem kogo poprosić aby wyciągnął te kilka ostatnich postów do osobnego wątku o Digital Key (Classic) / Digital Key Plus.

 

Czyli się wyjaśniło (trochę smuteczek). Moj miał produkcje wrzesień 2022

 

Tu mogę podpowiedzieć jeszcze weryfikację czy masz upgrade 22-11, który rozszerzał funkcjonalność DK o urządzenia z Android. Upgrade w opisie ma też "pływające kierunkowskazy", ciekaw jestem czy X5 je dostało :-)


https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/bmw-digital-services-and-connectivity/zdalna-aktualizacja-oprogramowania-22-11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zjechaliśmy z tematu głównego, nie wiem kogo poprosić aby wyciągnął te kilka ostatnich postów do osobnego wątku o Digital Key (Classic) / Digital Key Plus.


Tu mogę podpowiedzieć jeszcze weryfikację czy masz upgrade 22-11, który rozszerzał funkcjonalność DK o urządzenia z Android. Upgrade w opisie ma też "pływające kierunkowskazy", ciekaw jestem czy X5 je dostało :-)


https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/bmw-digital-services-and-connectivity/zdalna-aktualizacja-oprogramowania-22-11.html

 

ja mam ciągle oprogramowanie 22-3 i w My BMW ciągle pokazuje, że oprogramownaie jest aktualne

czy można jakoś wymusić RSU do nowszej wersji? od czego w ogóle zależy, że jednym automatycznie się ładuje, a innym nie?


a przy okazji, czy ktoś ma Samsunga Galaxy S22+ ?

chciałem sobie skonfigurować Digital Key, ale pisze, że "Twoje urządzenie jest niekompatybilne z BMW Digital Kay". to jakie urządzenia są kompatybilne, przecież to w zasadzie wciąż najnowszy flagowy Samsung?


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.