Skocz do zawartości

320D 150Km Wibracje Karoserii na wolnych obrotach


hermantdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy uszkodzony konwerter skrzyni może powodować drgania karoserii na wolnych obrotach ?

Po lekkim dodaniu gazu wszytko ustępuje

320D polift skrzynia GM

W aucie wymienione poduszki silnika i skrzyni Corteco

Gumy i wieszaki tłumika

Koło pasowe cały zestaw Corteco

Sprawdzone wtryski



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Teoretycznie może.

Sprawdzone wtryski

Co to oznacza?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś odłączyć podgrzewacz elektryczny?


Też mam wibracje na zimnym, ale podejrzewałem że od poduszek silnika, nigdy nie dotykane >300kkm.

Może założyłeś zbyt miękkie - miałem wymienić te poduszki, ale jak poczytałem to właśnie odpuściłem.


Plecionka u mnie rozszczelniona i nawet ten płaski kawałek tłumika ostatnio mi nadpękł, musiałem wspawać reperaturkę.


U mnie duża wibracja jest jak lekko wcisnę gaz(tak że obroty się nie podniosą), puszczam i jest takie wahnięcie, na obrotomierzu nic nie widać.

Występuje to tylko na zimnym i z podłączonym podgrzewaczem.

Pewnie wynika z silnego obciążenia silnika alternatorem.


Niekiedy jak skrzynia hamuje silnikiem na zimnym też jest to krótkie drżenie.


Wystarczy w sumie wyłączyć ogrzewanie i wszystko pracuje gładko.


Moje 320d jest strasznie katowane, dojeżdżam nim do pracy niecałe 3km, dzień w dzień z 10 lat już, więc głownie pracuje na zimnym.


Jak przejadę kilka kilometrów więcej to już nie czuć żeby coś mocniej drżało niż za czasów świetności.


Oczywiście dbam o świece, koło pasowe itd, z egr się tylko poddałem i mam wycięty.


Główna część konwertera jest dokręcona do koła zamachowego - nie sądzę żeby to mogło wibrować, chyba że już coś się urywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli poduszki silnika są corteco to jest to oryginał, nic lepszego i pewniejszego nie da się zamontować. Chyba, że to info dotyczyło skrzyni a silnik dostał chińskiego lemfordera lub inne tfu febi to wtedy tak.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu wymieniałem wszystkie poduszki pod silnikiem i skrzynia z tego względu, że najpierw wymieniłem koło pasowe na corteco i trochę uspokoiły się drgania, ale nie do końca. Taka ciekawostka porównując koło pasowe od febiego i corteco, myślałem żeby założyć febiego bo materiał w środku wydawał się twardszy, corteco jest troszkę bardziej miękkie. Założyłem corteco bo zauważyłem, że ktoś przede mną już wymieniał koło pasowe i było założone febi. Więc albo nie dokręcił z odpowiednim momentem, bo fakt o dziwo trochę siłowania, oczywiście blokady, rurka przedłużka i poszło (porównując do kolegi w E90 przy wymianie musieliśmy rozebrać przód i wspomóc się udarem z momentem na maksa), albo febi to gówno nie koło i przez to też były wibracje.

A co do przypadku u Ciebie jeśli wszystko jest zrobione tak jak piszesz to jeśli przedłuża Ci biegi, falowanie obrotów podczas jazdy albo zauważana dziwna praca skrzyni to raczej bym postawił na skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, febi zdecydowanie nie nadaje się.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.