Skocz do zawartości

Automatyczne otwieranie bagażnika - jęki siłownika


Matrad

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim podjadę do serwisu chciałbym się podpytać was czy ktoś też miał podobny problem, żebym wiedział na co zwracać uwagę przy rozmowie z serwisantem - czy jest to problem znany czy raczej mało popularny. Na forum nigdzie nie mogłem znaleźć informacji by ktoś też to miał.

Autko 3 miesięczne (listopad 2022), garażowane w ciepłym garażu cały czas, na noc zostawione na polu może kilka razy. I właśnie jak nadeszły mrozy, a byłem zmuszony zostawić je na zewnątrz, to rano otwierając bagażnik stopą jeden z siłowników wydawał dźwięki jak otwieranie stuletnich drzwi, zarówno przy otwieraniu jak i zamykaniu. Po przejechaniu około 20-30km, jak samochód się rozgrzał wraz z całym wnętrzem, problem ustąpił. Ostatnio zaparkowałem u rodziców w nieogrzewanym garażu i rano otwierając bagażnik ponownie dzikie jęki, zawsze ten sam siłownik.

Link do nagrania pokazującego problem: https://files.fm/u/2rnmy86du


Jest to kwestia smarowania czy raczej siłownik do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat w F34 miał coś podobnego. Skoro auto jest nowe, zakładam że na gwarancji, to ty się nie pytaj, tylko jedź do ASO i zgłaszaj problem. I teraz to od nich zależy czy to tylko nasmarują, czy wymienią. W ich interesie jest wykonać jak najdroższą usługę, bo za auta na gwarancji mają zwrot z BMW.


Jeżeli tylko nasmarują a problem będzie się powtarzał, jedziesz znowu i żądasz wymiany części na nową.


Mojemu bratu wymienili od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.