Skocz do zawartości

Bmw e92 n52b30 nierówna praca silnika


Sebik1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoim Bmw

Nierówna praca silnika

Silnik posiada błędy CF1C -błąd komunikacji silnika, 2F9A-temperatura otoczenia.

Wymienione wszystkie cewki na nowe NGK plus wszystkie świece Boshe.


Nie potrafię wyszukać w necie czy czasem nie posiadam nie szczelności w kolektorze, chodzi mi o wartości. Komputer pokazuje 51HPA, sondy przed katalizatorem pokazują 2v a za kątem 0,7v (pomiary na rozgrzanym silniku, wolne obroty) auto posiada gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć. Problem ogólnie jest trudny do zdiagnozowania w N52 ale zacznij od likwidacji błędów. Masz błąd temperatury otoczenia. Być może to się przekłada na korekty, które robi sterownik silnika. Wartości na sondach masz dobre. Pojeździj trochę na benzynie i zobacz czy problem występuje. Gazu Ci tutaj nikt nie zdiagnozuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, teraz cały czas jeżdżę na benzynie... posiadam dość fajny tester iLINK400 on pokazuje błąd odnośnie temp otoczenia, tylko że licznik w samochodzie mi pokazuje dobrą temperaturę jaką jest na zewnątrz :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To że pokazuje na desce dobrą temperaturę, nie znaczy, że silnik widzi dobrą. Musisz sprawdzić w ISTA.

W ISTA nie ma schematów, są za to na stronie newtis.info (musisz się zarejestrować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś ruszyło mianowicie... wczoraj pojeździłem trochę autem, i przed rozgrzaniem było czuć że ma wypadanie zapłonu sporadyczne.

Potem podłączyłem komputer i w ISTA skasowałem pamięć skrzyni biegów, żeby na nowo się uczyła na początku wyskoczyło pełno błędów z napędu, ale potem jak je usunęłam i pojeździłem auto zaczęło inaczej jeździć, delikatnie zmienia biegi ( płynie i nie szarpie ) plus ustało wypadanie... nie wiem czy wypadanie zapłonu ustało przez nagrzanie silnika ( do skontrolowania ) ale co dziwnego udało się skasować w końcu te dwa błędy i się nie pokazują na nowo. Niestety zapominałem porobić zdj korekt krótkich i długich ale mam takie [/img]

[/img]

[/img]

d8ce22212c67.jpg

[/img]



jak będzie wszystko ok to wtedy zajmę się gazem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz rację, pomyliło mi się z INPA.


Co do odczytów to ciężko mi się odnieść. Zobacz jaką masz temperaturę powietrza zasysanego podczas jazdy, powinna być bardziej zbliżona do temperatury otoczenia. Na postoju + trzydzieści kilka stopni jest realne ale lekko podejrzane. Dolot trochę nagrzewa zasysane powietrze ale podczas stabilnej jazdy na trasie to pewnie powinno być jakieś kilka stopni względem temperatury otoczenia, tym bardziej, że pomiar temperatury odbywa się zaraz za filtrem powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
W sterowniku są mapy, które wprowadzają korekty na zapłon i na paliwo względem temperatury powietrza zasysanego. Jak to nie gra to nie będzie ok. Pewnie czujnik do wymiany, raczej niedroga rzecz. Albo kwestia okablowania, albo kwestia sterownika, do posprawdzania :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

po wymianie czujnika bez zmian. dziś będę oglądał wiązkę silnika i wtyczki...

a zobacz proszę zdj odnośnie Vanos czy tam te wartości są prawidłowe ? "Adaptacja " - to są te wartości jakie powinny być w danym momencie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do Vanos popatrz tutaj: https://bimmerprofs.com/vanos-reference-position/

Musiałbyś porównać z danymi u siebie ale z INPA.

Ten czytacz kodów co masz może coś wskazywać nie tak, w tym temperature w dolocie.


Moim zdaniem najlepiej mieć ISTA i INPA. Można ściągnąć obraz systemu z zainstalowanymi już, zobacz BMW v3 Lite na e90post.

A kabelek DCAN z allegro jakiś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.