Skocz do zawartości

Panel klimatyzacji bmw e34 brak podświetlania pokręteł


sandal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem ponieważ w panelu klimatyzacji bmw e34 nie podświetla mi pokręteł regulacji ciepła i mocy dmuchawy .. rozebrałem i nie widzę tam żadnych żaróweczek czy ktoś pomoże w namierzeniu żarówek czy tam nie ma i podświetla jakim tzw ,,światłowodem”

Dziękuje z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy chodzi o panel klimy automatycznej, czy zwykłej. W przypadku zwykłej chyba jest to zrobione podobnie, jak w moim panelu - bez klimy. Jeżeli tak, to po wyjęciu całego modułu - najpierw trzeba zdjąć pokrętła, po czym musisz od tyłu panelu (w obszarze zajmowanym przez trzy pokrętła, ale od tyłu) rozkręcić to, co wygląda na rozkręcalne. U mnie jest to coś w rodzaju skrzynki mieszczącej elektronikę. Jest czarna osłona plus biały korpus oraz moduł środkowego pokrętła – czyli trzy elementy, które odłączyłem od tylnej strony głównego korpusu panelu. Żarówka jest jedna i u mnie jest włożona w tą białą część (ona trzyma płytkę elektroniki, z którą styczne jest gniazdo żarówki).

Światło w każde miejsce rozprowadza przezroczysta warstwa pomiędzy przednią płaszczyzna panelu a wspomnianymi elementami, które się odkręca, żeby dostać się do żarówki.

Na jednej focie może trochę mieszać mała biała kartka, albo chusteczka pomiędzy elementami, ale po powiększeniu chyba jest wszystko czytelne.


Podejrzewam, że niezależnie od ewentualnych różnic w różnych panelach, zasada będzie w miarę podobna, albo przynajmniej do odgadnięcia.


zarowka_panelu_naw.jpg

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za pomoc żarówka wymieniona działa podświetlanie panela ogrzewania :)

Chciałem wrzucić zdjęcia ale nie potrafię ...

:cool2:

Zdjęcia niestety trzeba umieszczać na jakimś serwerze zewnętrznym, a tu jedynie odbywa się wyświetlanie, korzystając ze znaczników IMG

 

...dodam jeszcze że wymiana nagrzewnicy jest równie banalna ...

Hmmm... Powiem Ci, że gdy w moim E34 wymieniałem nagrzewnicę, ostatnie określenie, jakie przyszłoby mi na myśl, to że było to banalne. :D Zrobiłem sobie bardzo szeroko zakrojoną akcję. :D

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.