Skocz do zawartości

Wymiana sprężyn zawieszenia


poala00

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy taka rozkminka czy wymieniać tylne sprężyny zawieszenia?

Pytanie stąd, że w zeszłym roku wiosną wylał się tylny amortyzator więc wjechały nowe wraz z poduszkami, latem pękła przednia sprężyna więc wjechały nowe sprężyny i amorki z poduszkami, więc teoretycznie całą amortyzacja nowa tylko stare tylne sprężyny i mimo iż minął rok widać delikatną różnicę, że przód jest trochę wyżej (koło względem nadkola) i chciałem aby już wszystko było nowe aby ładnie równi stał a może nawet ciut wyższy tył teraz się zrobił? Czy może to już nadgorliwość z mojej strony i zostawić jak jest?


Dodam, że w bagażniku dodatkowo butla LPG 50L wchodzi 40L gazu ale gaz 0,5kg/L butla ok 20kg to przy pełnym zalaniu dodatkowe 40kg w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama historia była u mojej siostry 2 lata temu, wiosną rozlany amor z tyłu a na lato sprężyna z przodu wszystko poszło nowe tylko stare sprężyny zostały z tyłu, też ma butle LPG 50L i też auto minimalnie z tyłu jest niżej. Ja osobiście już bym i sprężyny z tyłu wymienił i jej proponowałem, że jej zmienię więc bez kosztów mechanika ale ona nie chce mówi, że jej to nie przeszkadza, nawet pytałem kumpla.mechanika co sądzi i stwierdził, że nie jest to koniecznie jak jej nie przeszkadza niech jeździ. Także to już jak się z tym czujesz jak ci to przeszkadza masz wolny hajs to sobie zmień tym bardziej jak ogarniasz sam takie sprawy.

A przy jakim mniej więcej przebiegu Ci siadło ?

U nas ok 175-180k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.