Skocz do zawartości

Mruganie kosoli klimy, bład ABS i ESP


AdamF30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!! Potrzebuje pomocy !!!

BMW F30 2016 sedan, mam następujący problem z moim samochodem. Podczas deszczowych dni od czasu do czasu jadać zaczyna mi mrugać konsola od klimatyzacji są trzaski w głośnikach wyskakują błędy z ABS i ESP, DSC „jedz wolno” po chwili wraca wszystko wraca do normy samochód jedzie normalnie. Ostatnio tak się przydarzyło że po takich zwarciach i objawach nie mogłem kontrolować czyli regulować nawiewem w samochodzie, i po wyłączeniu nadal chodził nawiew pomogło zdjęcie klemy po przywróceniu napięcie działa wszystko ok. Nie wiem gdzie szukać bo konsola od klimatyzacji a błędy od układu hamulcowego czy ABS-u co ma to wspólnego. Wiem że gdzie jest zwarcie ale gdzie szukać jej???? Może komuś coś podobnego się przytrafiło.

Kody błędów DSC, ABS

DTC 4809AC - Stwierdzenie nadpięcia/przepecia

DTC 480965 Sterownik regulacji dynamiki jazdy - stwierdzenie nadpiecie/przepiecie

DCT480AB8 - rozpoznanie toczenia - pojazd z wyłączonym elektrycznym programem DSC toczy się

DTC D35A53 - połączenie magistrali CAN ze sterownikiem wspomagania kierownicy kontroli dynamiki jazdy

Silnika

DTC 180001 sprawność klimatyzatora - sprawność poniżej minimum

DTC napięcie sieci pokładowej - nieprawidłowy sygnał lub zasilenia napięciem

Komfort

DTC 805E53 nastawnik układu regulacji zasięgu świateł uzwojenie 1 ma zwarcie w obwodzie

Układ kierowniczy

DTC 482394 - błąd inicjalizacji kąta skrętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.