Skocz do zawartości

E46 320d brak mocy


Lysy475

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z brakiem mocy w buni, myślałem, że turbina padła, ale zacznijmy od początku grzebania. Miałem problem z check engine, który się zapalał od EGR, błąd p0401, się okazało, że był zaślepiony na magistrali, to złożyłem wszytko według schematu i działało, wymieniłem zaworek podciśnienia egr, zaczął mulić, 0 mocy, rozpędza się jak taczka, obroty od 2000 to idą jakby nie chciały, na INPIE błędów brak, doładowanie w normie, masa powietrza przy bucie i 3 biegu pokazuje 700/800, niby wykrzyknik jest, ale w żądanych wartościach wykazuje podobną ilość, ale wracając do tego nieszczęsnego egr. Pomyślałem, że jak to się stało po odślepieniu egr, to postanowiłem zaślepić go znów na test, i moc wróciła ale tak w 60% mniej więcej, i doszło syczenie spod komory, pewnie podciśnienie uciekało przez to co zaślepiłem. EGR myślę, że jest sprawny, bo był czyszczony pół roku temu i sprawdzany czy grzybek chodzi. Nie wiem gdzie szukać dziury w całym.

Wężyki podłączone dobrze na 200%, sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki przetwornik ciśnienia sterujący egr założyłeś?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przetwornik ciśnienia sterujący egr założyłeś?

Robię update bo błąd w Inpie znalazłem, błąd 3F70 Ansauglufttemperatursensor, z tego co się dowiedziałem jest to czujnik od temperatury powietrza dolotowego, czy on by mógł odpowiadać za spadek mocy? Ciekawe bo błędy egr zniknęły. Przejechałem się dzisiaj i moc była do pewnego momentu, ale tez to nie było 100% według mnie. Na światłach ruszyłem i tak przy 3000 obrotów turbo odcięło i brak mocy. Nie dymił w ogóle jeśli to ma jakieś znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zajrzyj do niego, kuny lubią wszamać jego wiązkę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zajrzyj do niego, kuny lubią wszamać jego wiązkę.

Wiązka cała, ale to nieważne, bo moc wróciła, padnięty elektrozawór był, dziwnym trafem padł pewnie jakoś przed wymiana odmy i namieszało trochę hehe, ale wracając chcę zamówić elektrozawór nowy pierburga i pytanie mam bo znalazłem takie

7.22796.01.0 Budową niczym się nie różni od mojego lecz cena 300zl

7.02318.01.0 Budowa już inna ta sama firma 120zl

Ciekawi mnie czy to to samo tylko budowa inna czy to jest od czegoś innego. Nie mogę znaleźć informacji na ten temat więc jakby ktoś kto się zna by mógł się wypowiedzieć na ten temat. konwerter-cisnienia-pierburg.jpg

thumb?id=964789&m=0&n=1&lng=pl&rev=94077835

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Całkiem inny i całkiem do czegoś innego (klapki, żaluzje chłodnicy, poduszki silnika w 3.0d).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.