Skocz do zawartości

[320d N47 184KM] Po wymianie rozrządu silnik nie odpala


delfry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Pokrótce:


Podjąłem się wyzwania polegającego na samodzielnej wymianie rozrządu.

Prace zakończyłem jak sądziłem z sukcesem, ale tylko tak sądziłem.


Po złożeniu całości silnik się kręci ale nie odpala. Komputer nie wskazuje żadnych błędów.


Akumulator kupiłem nowy, diagnostyka przy pomocy ISTA+ mówi, że układ paliwowy jest w pełni sprawny (ciśnienie zarówno w części niskiego jak i wysokiego ciśnienia w normie).


Zrobiłem test uruchomienia silnika w ISTA+ Expert Mode (ktory polega na uruchomieniu rozrusznika na kilka sekund):


https://drive.google.com/file/d/1z3pAR3oBK8wPTeH6UIL2V2lVXbR9kBBr/view?usp=sharing


Poniżej wyjaśnienie dla poszczególnych parametrów:


https://drive.google.com/file/d/1tmnwW36sJY84JY1CqBJwfHt7v_lG3QSG/view?usp=sharing


Wg mnie jedyna rzecz budząca jakieś wątpliwości to parametr "Engine start status", który przy uruchamianiu przeskakuje z wartości początkowej 2 na 6, a po zatrzymaniu rozrusznika na "0". Tymczasem wg opisu ten parametr może mieć wartości 0,1,4,8,32,128. Zakładam, że opis jest z błędem, ale nie wiem jak zinterpretować ten skok z 2 na 6 - gdyby przyjąć że pojawia się 4 to oznaczałoby problem z synchronizacją wał korbowy/wałki rozrządu.

Ale z drugiej strony parametr "Synchronisation status" ma wartość 30 - czyli OK.


Ten test najpewniej nie pokazuje więc żadnego błędu.


Ale jeśli nigdzie nie ma błędu to dlaczego nie mogę odpalić silnika? Ktoś coś? :)


Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.