Skocz do zawartości

E46 USA


ARTISX

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zakupiłem BMW E46 w USA, moje pytanie jest następujące, chodzi przeróbki niezbędnych do rejestracji szczegółów.

Kierunkowskazy są żółte, ale pewnie brak przeciwmgielnych tył i lampy z przodu są inne.

Stąd pytanie, czy w łatwy sposób można dołożyć do tylnych lam światło przeciwmgielne i czy jest sposób na przerobienie lamp przednich ksenon na europejskie.


Mam jeszcze prośbę o polecenie firmy z wawy, która zajmuje się renowacją plastików konsoli, chodzi o schodzącą gumę.

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pytania są dosyć dziwne....

Wystarczy np. kupić lampy europejskie na przód oraz klosze i zaplecze lamp na tył.

Jeśli braknie jakiegoś kabla czy włącznika, to po prostu trzeba go pociągnąć/zainstalować.


Bardziej martwiłbym się korozją po podróży w kontenerze - zajrzyj pod plastiki na progach oraz w progi przy pomocy kamerki. Przyjrzałbym się też tylnym błotnikom oraz podłodze nad mocowaniem wózka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pytania są dosyć dziwne....

Wystarczy np. kupić lampy europejskie na przód oraz klosze i zaplecze lamp na tył.

Jeśli braknie jakiegoś kabla czy włącznika, to po prostu trzeba go pociągnąć/zainstalować.


Bardziej martwiłbym się korozją po podróży w kontenerze - zajrzyj pod plastiki na progach oraz w progi przy pomocy kamerki. Przyjrzałbym się też tylnym błotnikom oraz podłodze nad mocowaniem wózka.

może i dziwne.

ktoś jak to robi kolejny raz może jest mniej zdziwiony niż ja.

jeżeli są przełączniki eu w wersji ze światłem przeciwmgielnym to może ich sama wymiana i dodanie żarówki w odpowiedni klosz spowoduje, że przeciwmgielne z tyłu zaświecą, nie wiem, pytam. Co do lamp przednich też z tego co kojarzę jest możliwość ich przerobienia. Nie robiłem tego, nie wiem, pytam, zakup to ostateczność.


To moje czwarte auto z usa i nigdy, żadne nie było skorodowane od podróży przez Atlantyk w kontenerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - jeśli to auto dla Ciebie - lepiej jest kupić lampy przednie z homologacją europejską i zapomnieć o temacie. Pamiętaj że niektóre psy lubią przyjrzeć się napisom na kloszach lamp. Dotyczy to też tyłu.


Znajdź sobie ze dwie firmy, które rzeźbią w lampach i zagadaj. Możliwe że da się jakoś pozmieniać kąty oraz wymienić klosze.



W kwestii tylnych: zdejmij tył lampy i zobacz jak wyglądają ścieżki do żarówek, w odniesieniu do wersji europejskiej.


Możliwe, że trafiałeś auta nie pognite albo z w miarę suchych/ciepłych stanów, wskutek czego ruda nie miała czego chrupać w kontenerze. Dobrze wiedzieć. Kupiłeś na tyle unikalną wersję silnikową tudzież coupe, że warta była zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W profilu jest m3 więc raczej ma to sens.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - jeśli to auto dla Ciebie - lepiej jest kupić lampy przednie z homologacją europejską i zapomnieć o temacie. Pamiętaj że niektóre psy lubią przyjrzeć się napisom na kloszach lamp. Dotyczy to też tyłu.


Znajdź sobie ze dwie firmy, które rzeźbią w lampach i zagadaj. Możliwe że da się jakoś pozmieniać kąty oraz wymienić klosze.



W kwestii tylnych: zdejmij tył lampy i zobacz jak wyglądają ścieżki do żarówek, w odniesieniu do wersji europejskiej.


Możliwe, że trafiałeś auta nie pognite albo z w miarę suchych/ciepłych stanów, wskutek czego ruda nie miała czego chrupać w kontenerze. Dobrze wiedzieć. Kupiłeś na tyle unikalną wersję silnikową tudzież coupe, że warta była zachodu?

 

Dziękuję za pomoc.

Auto kupiłem dla syna, to zależy mi żeby było zrobione jak najbardziej zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Sprawdzę tylne lampy jak piszesz.

Auto jeździło w ciepłym stanie bez soli, jest to E46 M3 Cabrio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zostaw stare panewki do pudełka, przekazuje się je z autem następnemu właścicielowi, taki rytuał :wink:

tak zrobię, czytałem o tych panewkach, ale myślałem, że akcja serwisowa wymieniła wadliwe na prawidłowe i na tym koniec tematu.

Nigdy jeszcze w żadnym aucie ich nie wymieniałem, a trochę tych aut miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prośba o pomoc, wymieniłem moduł świateł na eu po lifcie i przekodowałem światła na drl. Wyłączyłem kierunki, że nie świecą się razem ze światłami mijania, ale świecą się niestety jak włączę pozycyjne. święcą się razem z dziennymi.

SW 4.0 - C36

dzięki za pomoc

Edytowane przez ARTISX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Nie wiem czemu, ale nr lampy lewej xenon od BMW M3 z 2002 r. Europa pasuje wg katalogu tylko do M3 coupe/cabrio.

Natomiast prawa jest zamienna z każdym modelem przed liftem.

lampa lewa okazała się, że naprawdę pasuje tylko od Mki. Tak dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.