Skocz do zawartości

E66 750i L WBAHN81010DT21231


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,


Wpadła mi w oko taka siódemka https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-bmw-750il-2006r-super-stan-ID6F9o7w.html

Jeśli ktoś może już ją oglądał i może się podzielić spostrzeżeniami lub jest w stanie co nieco sprawdzić po VIN to z góry bardzo dziękuję :cool2:

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ciekawa ze względu na przebieg, gdyby się potwierdził to fajny egzemplarz.

Prze pierwsze 3 lata zrobiła ponad 70tyskm, a przez następne 12 lat 100tys.km

Oczywiście to jest możliwe ,ale trzeba wykupić dobry raport aby to potwierdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym pozytywnie zaskoczony gdyby faktycznie miała niecałe 200 kkm, patrząc na zdjęcia wnętrza i foteli powinna mieć sporo poniżej 500 kkm :)

Poleciłbyś jakiegoś sprawdzonego dostawcę takiego raportu, ja nie mam niestety doświadczenia w tej materii a opieranie się na popularności w mediach może się skończyć jak shoppee :D

Oczywiście jutro wykonam telefon do sprzedającego a wtedy będę mógł krzyżowo skonfrontować uzyskane informacje.

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum Dray czyli Bimmer Check lub z prostszych raportów to Autobaza

Zamówiłem oba raporty z Bimmer check za 139 zł i Autobaza za 60 zł i powiem Ci, że ten z Bimmer'a nie powinien kosztować więcej niż 30 zł, zawiera jedynie historię serwisową i rozkodowany VIN i dostałem go po 12 godzinach.

Ten z autobazy dostałem po 1 minucie i zawiera on dokładny opis każdej czynności serwisowej i części do tego informacje o szkodach, zdjęcia i cenę z potencjalnych wcześniejszych i bieżących ogłoszeń, do tego wykres przebiegu, rozkodowany VIN i wszystko w ładnej formie.

To tylko taka dygresja, abyś wiedział co ludziom polecać na przyszłość, poza tym informacje o aucie werbalne od sprzedawcy vs raporty się potwierdzają, teraz pozostają mi tylko oględziny ;-)

Dzięki za pomoc :cool2:

Pozdro

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum Dray czyli Bimmer Check lub z prostszych raportów to Autobaza

Zamówiłem oba raporty z Bimmer check za 139 zł i Autobaza za 60 zł i powiem Ci, że ten z Bimmer'a nie powinien kosztować więcej niż 30 zł, zawiera jedynie historię serwisową i rozkodowany VIN i dostałem go po 12 godzinach.

Ten z autobazy dostałem po 1 minucie i zawiera on dokładny opis każdej czynności serwisowej i części do tego informacje o szkodach, zdjęcia i cenę z potencjalnych wcześniejszych i bieżących ogłoszeń, do tego wykres przebiegu, rozkodowany VIN i wszystko w ładnej formie.

To tylko taka dygresja, abyś wiedział co ludziom polecać na przyszłość, poza tym informacje o aucie werbalne od sprzedawcy vs raporty się potwierdzają, teraz pozostają mi tylko oględziny ;-)

Dzięki za pomoc :cool2:

Co do raportu z bimmera to polecam raport z baz ubezpieczeniowych.

Pokażę Ci, jak taki raport wyglądał w przypadku mojego samochodu.

03/2018 - odnotowano szkodę
Wartość Kalkulacji: 375.00 PLN
Robocizna: 375.00 PLN
Części zamienne: 0.00 PLN
Brak opisu do tej szkody

07/2020 - 52157 km - odnotowano szkodę
Wartość Kalkulacji: 1339.15 PLN
Robocizna: 433.33 PLN
Części zamienne: 0.00 PLN
Lakierowanie: 390.00 PLN
Nr części Opis części Operacja Jakość
0283 WYKL ZDERZAKA PRZ I
0283 WYKL ZDERZAKA PRZ L

08/2021 - odnotowano szkodę
Wartość Kalkulacji: 1325.45 PLN
Robocizna: 249.16 PLN
Części zamienne: 0.00 PLN
Lakierowanie: 468.00 PLN
Nr części Opis części Operacja Jakość
2583 WYKL ZDERZAKA T IK
2583 WYKL ZDERZAKA T LI

E - wymiana
I - naprawa
IT - naprawa częściowa
L - lakierowanie nawierzchniowe
LE,LE1,LE2,LE3,LE4 - lakierowanie części nowej
LI - lakierowanie renowacyjne
LS - lakierowanie SPOT
H - konserwacja przestrzeni zamkniętych
N - praca dodatkowa
P - sprawdzenie
U - konserwacja podwozia
M - przegląd
V - pomiary
D - naprawa gradowa
ET - wymiana częściowa
TE - część zamienna do wymiany częściowej
IK - naprawa tworzyw

 

Raport z baz ubezpieczeniowych, możesz uzupełnić raportem z AIR BMW (historia serwisowa BMW, wyposażenie, akcje, itp.).

Do dostania na popularnym serwisie aukcyjnym (niedawno za 10zł, teraz chyba 30 zł).


To na obecny czas wg. mnie najrozsądniejsza taktyka gromadzenia danych o konkretnym samochodzie.

Jeśli w bazach ubezpieczniowych nic nie ma dot. konkretnego egzemplarza, bimmer check zwróci Twoje pieniądze.


Oczywiście głównie dotyczy to samochodów z polskiego rynku, ewentualnie takich, które przynajmniej przez jakiś czas były już zarejestrowane w PL.

W przypadku samochodów sprowadzonych w zasadzie sens ma tylko autobaza i/lub historia serwisowa bmw.

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.